1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Wspólny bilet. Wymyśl nazwę i zgarnij nagrodę

Nowoczesny smartfon i nagrody-niespodzianki czekają na tych, którzy wymyślą najciekawsze nazwy dla wspólnego, pomorskiego biletu metropolitalnego. Rozpoczął się konkurs, który wyłoni najciekawsze propozycje spełniające kilka ważnych warunków. Do 16 stycznia można zgłaszać pomysły.
To nie tylko tradycyjna papierowa karteczka z ceną, ale cały system z bazą danych, który da prawo do przejazdu autobusem, pociągiem, tramwajem lub trolejbusem. Papier będzie mógł zastąpić też smartfon lub karta. Trwają prace nad pomorskim biletem metropolitalnym – dużym udogodnieniem dla wszystkich mieszkańców regionu, który korzystają z transportu zbiorowego.
Już od 2020 roku nowy bilet zacznie działać, tymczasem od 2 stycznia ruszył konkurs, który wyłoni jego nazwę. Masz pomysł, jak nazwać cały projekt i scharakteryzować go prostymi do zapamiętania i wymówienia słowmi? Warto podzielić się własnym pomysłem na www.biletpomorze.pl – na autorów najlepszych propozycji czekają nagrody, na czele z nowoczesnym smartfonem i innymi niespodziankami dla zgłoszeń, które doceni kapituła. Później o ostatecznej nazwie zadecydują głosy internautów.
Nazwa może być opatrzona krótkim uzasadnieniem (do 300 znaków ze spacjami). Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jedną nazwę, jednak każda z nich powinna być zapisana na odrębnym formularzu zgłoszeniowym.
Głosowanie na wybrane przez kapitułę nazwy będzie trwać na stronie www.biletpomorze.pl od 24 do 30 stycznia.