1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową pt. „Wesołych świąt” poświęconą graficznym pocztówkom z poprzedniego wieku. W latach 60. i 70. XX wieku ich projekty opracowywali najwybitniejsi polscy ilustratorzy: Szancer, Kilian, Wilkoń, Uszacka, Truchanowska, Czajkowska, Orłowska-Gabryś, Gutsche, Heidrichowie, Jaworowski, Grabiański, Majchrzak, Pokora, Stanny, Rychlicki, Butenko (mało kto pamięta, że od projektowania bożonarodzeniowych pocztówek zaczynał Grzegorz Rosiński, znany miłośnikom komiksu na całym świecie jako twórca Thorgala).
Wystawę można oglądać do 19 lutego.
– na wystawę „Przemoc i Pa­mięć”, którą można oglądać do 20 stycznia.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery,
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Zwiedzanie: wtorki godz. 10.00-19.00 wstęp bezpłatny, od środy do niedzieli w godz. 10.00-17.00 (kasa biletowa czynna do godz. 16.20 z przerwą 12.45 - 13.00, ostatnie wejście o godz. 16.20).
Edukatorzy zapraszają na lekcje i warsztaty muzealne.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę zdjęć wielkoformatowych pt. „fotoOczko to tu to tam”, która została zorganizowana przez Galerię Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej i sfinansowana w ramach projektu „Oczko” przez Gdyńskie Centrum Zdrowia.
Fotografie prezentują uczniowie: Antonina Borys, Zuzanna Borys, Katarzyna Potrykus i Tymon Zarzycki.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 do 18 stycznia.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego pod wspólnym tytułem „AKT” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do końca stycznia.
***
Akwarium Gdyńskie zaprasza na wystawę Bielik. To 18 fotografii dokumentujących poszczególne fazy lotu w trakcie ataku bielika na zdobycz i podejmowania jej z wody. Zdjęcia tych niesamowitych ptaków autorstwa profesora Tomasza Linkowskiego można oglądać do końca stycznia.
Wstęp w cenie biletu na ekspozycję.
***
Akwarium Galeria Sztuki w CH Batory (ul. 10 Lutego 11) zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Masłowskiej.
Wystawę można oglądać do 29 stycznia codziennie w godz. 10.00-0.00.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę fotograficzną Viktorii Marinov „Altered States”.
Viktoria Marinov to reżyserka, operatorka i fotograficzka polsko-bułgarskiego pochodzenia. Na jej zdjęciach widnieją prozaiczne przedmioty i krajobrazy ukazane jako swoje odbicia w wodzie.
Wstęp wolny.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”, współorganizowaną z Instytutem Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku.
Wystawę oglądać można w Klubie Marynarki Wojennej do 4 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w sobotę i niedzielę na życzenie.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na poplenerową wystawę Stowarzyszenia Twórców Ludowych, którą można zobaczyć do końca stycznia w godzinach pracy Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18).