1352 (1052) 2019-01-25 - 2019-01-31

Halo Kultura w podziemiu

Gdyńscy artyści i społecznicy zapraszają 2 lutego od godz. 15.00 na wielkie otwarcie nowej przestrzeni kultury w podziemiach gdyńskich Hal Targowych. W programie są działania i warsztaty dla dzieci i dorosłych, a wstęp jest bezpłatny.
Impreza zaczyna się od niespodzianki, którą ciekawi mogą zobaczyć o godz. 14.45 przed wejściem do Hali Łukowej. O godz. 15.00 zaplanowano otwarcie nowej przestrzeni artystycznej Halo Kultura w podziemiach Hali Płaskiej. Do ostatniego gościa potrwa wyjątkowo długi i soczysty jam session. Zagrają m.in. Michał Miegoń, Paweł Osicki, Katarzyna Borek i Bartek Staniszewski. Od 16.00 zaczynają się zajęcia dla dzieci z historii sztuki współczesnej - wstęp do tego, co Halo Kultura zaproponuje już wkrótce pod hasłem Halo Edukacja pod okiem Aleksandry Bańkowskiej. Gdyńskie organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność edukacyjną.
Artyści Zuzanna Seweryna Dolega i Igor Tarasiewicz stworzą instalację z papieru i maszyn. Boksy Halo Foto, gdzie Dorota Oza Karecka i Joanna Borowiec wyjawią sekrety archaicznych technik fotograficznych, Jan Rogało i Diana Lenart otworzą pierwszą gdyńską galerię fotografii. Kuratorka Anna Julia Lewandowska otworzy galerię sztuki współczesnej, a tam: Mariusz M-City Waras i jego Titanic, Alicja Noviczow z performensem, Magdalena Król z osobistym malarstwem. Krystian Pisarski zaprezentuje wystawę rysunku. Pracownia rękodzieła Fundacji Nadaktywni oswoi chętnych z widokiem i funkcjonowaniem krosnem. Gdyńskie Graficzki czyli Halo Grafika zapraszają do swoich boksów, gdzie można będzie zobaczyć jak i nad czym pracują m.in. Katarzyna Stefania Józefowicz, Anna Borowska, Aleksandra Majzel czy Agnieszka Jewasińska. Fundacja Big Love dostarczy nam cukrów prostych i czekolady i przeprowadzi rodzinne warsztaty.
Nowa przestrzeń kultury powstała w wyniku współpracy gdyńskich środowisk twórczych i miasta Gdynia.