1352 (1052) 2019-01-25 - 2019-01-31

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz wyjątkowej amerykańsko-polskiej koprodukcji, filmu „Kto napisze naszą historię”. Seans odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia, czyli w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego samego dnia film zostanie pokazany w kilkudziesięciu krajach świata.
„Kto napisze naszą historię” to fabularyzowany film dokumentalny o bezprecedensowym przedsięwzięciu – podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstałym z inicjatywy Emanuela Ringelbluma w 1940 roku, które zajmowało się dokumentowaniem życia w getcie warszawskim. Tak zwane Archiwum Ringelbluma wpisane zostało na listę UNESCO „Pamięć Świata” jako zabytek światowego dziedzictwa. W filmie w rolach głównych wystąpili polscy aktorzy, m.in. Piotr Głowacki, Jowita Budnik, Karolina Gruszka i Wojciech Zieliński.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na nowy cykl filmowy „Sztuka w Centrum”. Co miesiąc w Kinie Studyjnym GCF można zobaczyć film dokumentalny prezentujący wybraną wystawę malarstwa, pochodzącą z jednego z najważniejszych muzeów świata, uchwyconą w specjalny, dostosowany do warunków kinowych, sposób. 27 stycznia cykl otworzy pokaz filmu „Degas. Umiłowanie perfekcji”.
Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Jak wyglądają ich intymne relacje? Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? O tym będzie mowa 29 stycznia podczas Filmoterapii i projekcji filmu „21 x Nowy Jork”. Po seansie dyskusję o samotności, tęsknocie za emocjami i potrzebie komunikacji poprowadzą Anna Hebenstreit-Maruszewska oraz prof. Tomasz Maruszewski, psychologowie z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie internetowej www.gcf.org.pl.