1352 (1052) 2019-01-25 - 2019-01-31

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową pt. „Wesołych świąt” poświęconą graficznym pocztówkom z poprzedniego wieku.
Wystawę można oglądać do 19 lutego.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery,
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Zwiedzanie: wtorki w godz. 10.00-19.00 wstęp bezpłatny, od środy do niedzieli w godz. 10.00-17.00 (kasa biletowa czynna do godz. 16.20 z przerwą 12.45-13.00, ostatnie wejście o godz. 16.20).
Edukatorzy zapraszają na lekcje i warsztaty muzealne.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego pod wspólnym tytułem „AKT” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do końca stycznia.
***
Akwarium Gdyńskie zaprasza na wystawę „Bielik”. To 18 fotografii dokumentujących poszczególne fazy lotu w trakcie ataku bielika na zdobycz i podejmowania jej z wody. Zdjęcia tych niesamowitych ptaków autorstwa profesora Tomasza Linkowskiego można oglądać do końca stycznia.
Wstęp w cenie biletu na ekspozycję.
***
Akwarium Galeria Sztuki w CH Batory (ul. 10 Lutego 11) zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Masłowskiej.
Wystawę można oglądać do 29 stycznia codziennie w godz. 10.00-20.00.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”, współorganizowaną z Instytutem Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku.
Wystawę oglądać można w Klubie Marynarki Wojennej do 4 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w sobotę i niedzielę na życzenie.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na poplenerową wystawę Stowarzyszenia Twórców Ludowych, którą można zobaczyć do końca stycznia w godzinach pracy Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18).
***
Galeria Debiut zaprasza na wystawę prac studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie „Blisko Daleko”.
Wystawa jest zbiorem prac wykonanych w różnych okolicznościach.
Wystawę można oglądać do 10 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 i w weekendy w godz. 11.00-16.00.
Szczegóły na www.facebook.com/orlowodebiut i www.zsplast.gdynia.pl.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni zaprasza do siedziby (ul. Władysława IV 51) w poniedziałki, środy i piątki w godzinach otwarcia biura tj. 11.00-13.00 oraz we wtorki w godz. 12.00-14.30 do obejrzenia wystawy prac Anny Jerzyna „Malowanki Anki”.
Finisaż wystawy odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00.
Wstęp wolny.
***
25 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) odbędzie się wernisaż wystawy „Gry dziecięce”.
Anna Waligórska oprócz malarstwa zajmuje się malarstwem ściennym, witrażem oraz projektowaniem.
Malarstwo Anny Waligórskiej w Galerii GCF będzie można oglądać do 9 lutego.
Wstęp wolny.
***
Do 8 lutego w Kaszubskim Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) będzie można oglądać wystawę fotografii Piotra Zatonia „Kaszuba Remus”. Wystawa jest adaptacją powieści „Życie i przygody Remusa” Aleksandra Majkowskiego.
***
Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę malarstwa pt. „Dwa Światy”. Autorka, Sonia Guja, zajmuje się malarstwem olejnym, a także akwarelą i batikiem.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 14 lutego.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na wystawę fotografii „W obiektywie seniora”. Na wystawie prezentowanych jest 24 fotografii wykonanych przez członków Klubu Miłośników Fotografii, który działa w ramach Akademii Srebrnego Wieku przy ZMCh Polska YMCA w Gdyni.
Zdjęcia prezentowane będą w bibliotece do końca lutego.