1352 (1052) 2019-01-25 - 2019-01-31

XVII Liceum Ogólnokształcące dumą Microsoftu

W Gdyni powstaje jedna z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych na świecie. 22 stycznia miasto podpisało umowę z Microsoft, a obie strony wyznaczyły wspólne cele w obszarze cyfrowej transformacji edukacji.
Już na etapie budowy obie strony będą współpracować na rzecz tworzenia szkoły zaawansowanej technologicznie i otwartej na wiedzę z całego świata. XVII Liceum Ogólnokształcące będzie pierwszą taką szkołą w centralnej części Europy oraz jedną z 18 placówek zrzeszonych w ramach programu Microsoft Flagship School na świecie.
Symboliczny pierwszy dzwonek w nowym XVII Liceum Ogólnokształcącym zadzwoni już we wrześniu tego roku. W tej chwili prace trwają, a szkoła, która powstaje w ramach współpracy Gdyni i Microsoft będzie jedną z 18 na całym świecie, które od fundamentów aż po szkolne ławki oraz narzędzia edukacyjne budowane są w ramach projektu Microsoft Flagship School.
XVII LO w 2016 roku uzyskało tytuł „Szkoły z mocą zmieniania świata” przyznany przez Fundację Ashoka jako jedna z sześciu polskich szkół, a w 2017 roku zostało „Szkołą w chmurze Microsoft” jako pierwsza placówka w Gdyni, a w 2018 wygrała w konkursie MEN na „Szkołę ćwiczeń” – jako pierwsza w Polsce.

ikona