1356 (1056) 2019-02-01 - 2019-03-07

Dni otwarte szkół i przedszkoli

Dni otwarte w szkołach organizowane są corocznie w marcu, kwietniu i maju. Jest to czas, kiedy przyszli uczniowie i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą danej szkoły. Dni otwarte to możliwość poznania placówki i okazja do rozmów, ale i wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych przez szkoły. W bieżącym numerze prezentujemy Dni Otwarte od 2 do 9 marca. Kolejne podamy w następnych numerach „Ratusza”.

– 2 marca w godz. 10.00-14.00 – I Akademickie Liceum Ogólnokształcące (Narcyzowa 6).
Szkoła ma ofertę zarówno dla „mózgowców’’, sportowców, jak i artystów.
– 6 i 7 marca od godz. 9.00 – Szkoła Podstawowa nr 13 (ul. Halicka 8).
Na te dwa dni szkoła zaplanowała m. in. warsztaty plastyczne, ruchowe (zabawy z chustą) oraz zajęcia komputerowe oraz z zakresu robotyki.
– 6 marca w godz. 16.00-17.00 – Szkoła Podstawowa nr 43 i Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 43 (ul. Porębskiego 21).
Dla dzieci 3- i 4-letnich przygotowano zajęcia adaptacyjne. Przygotowano też zajęcia, które mają na celu integrację zespołu oraz adaptację dzieci 6 i 7- letnich do środowiska szkolnego, doskonalenie kompetencji społecznych, emocjonalnych i intelektualnych podczas zajęć plastycznych, logopedycznych, z języka angielskiego oraz zajęć ruchowych.
Odbędą się też zabawy sportowe, integrujące przy muzyce, a także na piankach sensorycznych.
Kolejną atrakcją będą eksperymenty w wykonaniu koła chemiczno-fizycznego pod kierunkiem nauczyciela.
– 7 marca Szkoła Podstawowa nr 48 (Jowisza 60) w godz. 9.30-11.00.
W planie Dnia Otwartego zwiedzanie szkoły i wiele innych atrakcji.
– 7 marca Szkoła Podstawowa nr 39 (ul. Unruga 88).
W programie Dnia Otwartego: nauka programowania – wykorzystanie Ozobotów i mat do kodowania, zabawy z wykorzystaniem elementów „Radosnej szkoły”, trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa, zajęcia wspomagające integrację sensoryczną.
– 7 marca w godz. 16.00-18.00 – Szkoła Podstawowa nr 40 (Rozewska 33).
W programie Dnia Otwartego: prezentacja szkoły w oparciu o przygotowaną dla każdego dziecka książeczkę pt. „Odkrywcy Czterdziestki”, zajęcia otwarte „Poznaj Gdynię z Rybką Gdynką”, warsztaty z zakresu edukacji kaszubskiej i morskiej, zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, gry i zabawy plastyczne, muzyczne, sportowe, zwiedzanie sal lekcyjnych, w tym Sali Kaszubskiej, Morskiej, Europejskiej, prezentacja multimedialna dotycząca klasy sportowej o profilu pływackim, wręczenie obecnym „Dyplomu Odkrywcy”.
– 7 marca w godz. 16.00-18.00 – Zespół Wczesnej Edukacji nr 1, Szkoła Podstawowa nr 45 (ul. Wiczlińska 33).
Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców do odwiedzenia szkoły i wspólnej zabawy w odnalezieniu pirackiego skarbu.
Motyw przewodni tej morskiej przygody brzmi: „Nasza szkoła to okręt, który pomoże Ci odkryć morza i oceany wiedzy”.
– 7 marca w godz. 17.00-19.00 – Szkoła Podstawowa nr 12 (ul. Stawna 4/6).
W tym czasie dzieci będą mogły poznać tajniki kodowania i programowania przy użyciu wielu narzędzi TIK: mat edukacyjnych, robotów, gier planszowych, multimedialnych oraz drukarek i długopisów 3D.
Oprócz tego nasi goście będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, ruchowych. Dzieci będą mogły przeprowadzać doświadczenia przyrodnicze oraz uczestniczyć w innych atrakcjach, które zostaną przygotowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdyni.
– 9 marca w godz. 9.00-13.00 – Szkoła Podstawowa nr 31 (ul. Chylońska 227).
Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i podopiecznych z grup zerowych. W programie: zwiedzanie szkoły, zajęcia ruchowe, zabawy z tablicą interaktywną, doświadczenia przyrodnicze, zabawy plastyczne i manualne, konsultacje logopedyczne. Zajęcia odbędą się w różnych miejscach naszej szkoły: sala gimnastyczna, biblioteka, świetlica szkolna, gabinet logopedy. Ponadto 23 marca odbędą się zajęcia adaptacyjne w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci 5-6-letnich i 7-letnich. W trakcie trwania zajęć dla dzieci, rodzice będą mieli możliwość konsultacji z dyrekcją i rozmowy z nauczycielami.
W Dniu Otwartym szkoły, dla klas III – kandydatów do klas IV sportowych, 23 marca będą realizowane następujące zadania:
– gry i zabawy dla dzieci klas III (piłka nożna chłopcy, piłka ręczna dziewczynki),
– gry i zawody (rodzice kontra dzieci),
– miniturnieje w grach zespołowych dla dzieci
– informacje dla rodziców dotyczące zasad funkcjonowania oddziałów sportowych,
– największa atrakcja – „pokonaj Szmala” – legendarnego bramkarza reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej.
– 9 marca w godz. 10.00-14.00 – Szkoła Podstawowa nr 53 (Hallera 9).
Organizatorzy zapraszają do udziału w loterii fantowej i wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli SP nr 53 w Gdyni. Jak zawsze będzie to sobota pod znakiem pracy twórczej, eksperymentu i dobrej zabawy. Szkoła zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych rozwijających kreatywność. Będzie można wziąć udział w zajęciach logopedii na wesoło, eksperymentach, warsztatach matematycznych, potyczkach językowych, zabawach z tablicą interaktywną. Na deser zajęcia sportowe z koszykarkami klubu Basket Gdynia.
– 9 marca w godz. 10.30-13.00 – Szkoła Podstawowa nr 11 (ul. Wrocławska 52).
W trakcie wydarzenia prezentacja dla rodziców i dzieci programu Corinth, konsultacje ze specjalistami i warsztaty ceramiczne dla dzieci i ich rodziców.
– 9 marca o godz. 10.00 – Szkoła Podstawowa nr 26 (ul. Tatrzańska 40.
W programie trening sportowy z trenerem Arki Gdynia. Odbędzie się lekcja języka francuskiego z programem innowacyjnym w klasach IV, a także będzie można wykonać doświadczenia przyrodnicze (działania we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim).
Cdn.

ikona