1356 (1056) 2019-02-01 - 2019-03-07

Rozlicz PIT w Gdyni i wygraj samochód

Hybrydowa Toyota Yaris, rowery miejskie oraz karnety na Open’er Festival 2019 czekają w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Jak je zdobyć? Zasady są proste. Wystarczy podać Gdynię jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej i zarejestrować się na stronie internetowej www.pitwgdyni.pl. Loteria rusza 1 marca.

Składając deklarację podatkową w Gdyni, każdy ma gwarancję, że jego podatek wróci do Ciebie w postaci lepiej funkcjonującego miasta. Ale nie tylko. To także szansa na zdobycie wyjątkowych nagród - nowoczesnej, hybrydowej Toyoty Yaris Active Hybrid, dwóch rowerów miejskich Baltica Bicycles typu Baltica Gdynia lub siedmiu 4-dniowych karnetów na Open’er Festival 2019.
Loteria skierowana jest do osób pełnoletnich, które złożyły deklarację podatkową w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w niej Gdynię jako miejsce zamieszkania (należy zachować potwierdzenie złożenia deklaracji). Zgłoszenia do udziału w loterii przyjmowane są od 1 marca do 15 maja do godz. 23:59. Losowanie nagród odbędzie się 17 maja.
Masz pytania? Konsultanci będą czekać w wybrane soboty w gdyńskich centrach handlowych w godz. 12.00-18.00: 16 marca w Galerii Klif, 23 marca w CH Batory, 30 marca w Galerii Szperk, a od 6 kwietnia do 11 maja w CH.

Dlaczego tak istotne jest, aby rozliczyć się w swoim mieście?
Wiele osób jest przywiązanych do miejsca, w którym zawsze składało PIT, pomimo tego, że od jakiegoś czasu pracują i mieszkają w nowym miejscu. Dlatego warto pamiętać, żeby w deklaracji podatkowej zaznaczyć aktualny adres. Dzięki temu Twoje pieniądze zostaną przeznaczone na Twoje potrzeby.
Razem możemy budować naszą Gdynię. Z Twoich podatków kupujemy nowoczesne pojazdy komunikacji miejskiej, budujemy drogi, żłobki, przedszkola, tworzymy biblioteki przyszłości. Bądź współgospodarzem swojego miasta i rozlicz PIT w Gdyni! – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Wpływy z podatków to jeden z kluczowych elementów zasilających budżet miasta. Aż 37% podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy, która została wskazana jako miejsce zamieszkania. Kwota wpływająca do miejskiego budżetu od 1 osoby rozliczającej podatek PIT na terenie Gdyni to średnio blisko 2,5 tys. złotych. Zaledwie 2000 osób może dać blisko 5 milionów złotych wpływu do budżetu.
W wybrane soboty kwietnia (6, 13, 27) w godz. 12.00-18.00 w Centrum Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2) pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni będą służyć pomocą przy obsłudze serwisu „Twój e-PIT” (obsługującego zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2018 r.) oraz przy wypełnianiu innych zeznań PIT składanych drogą elektroniczną. Jedyne co należy ze sobą zabrać to dokumenty niezbędne do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego i deklaracja PIT za rok 2017 (przychód za 2017 r. stanowi dane autoryzujące).
Z roku na rok coraz więcej osób rozlicza się w Gdyni. Loteria „Rozlicz PIT w Gdyni” także cieszy się dużą popularnością. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 9 tys. osób.
Warto przypomnieć, że w tym roku zmieniły się zasady rozliczenia podatku PIT. W tym roku Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała za nas roczne zeznanie podatkowe.

ikona