1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Ekonomik stawia na przedsiębiorczość

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni gości od 3 marca grupę niemieckich nauczycieli i uczniów ze szkoły ekonomicznej Hanse-Schule für Wirtschaft und Verwaltung w Lubece.
Szkoły współpracują od 2009 r. Razem zrealizowały już 9 projektów o tematyce ekonomicznej, których celem było zdobycie przez młodzież wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z pracą w zespole międzynarodowym, zarządzaniem przedsiębiorstwem, języków obcych oraz wystąpień publicznych.
Tematem najnowszego projektu jest „Zarządzanie i współpraca kluczem do sukcesu mojej firmy”. Uczestnicy projektu odwiedzili Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Zwiedzili Gdynię, Sopot, Malbork, Europejskie Centrum Solidarności i Stare Miasto w Gdańsku.
Projekty szkoły skupione są na tematyce ekonomicznej, by jak najlepiej przygotować uczniów do funkcjonowania na europejskim rynku. Co roku uczniowie uczestniczą w spotkania projektowych w krajach partnerskich odwiedzając przedsiębiorstwa i instytucje związane z rozwojem przedsiębiorczości w tych regionach.