1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Gdynia Półmaraton szuka wolontariuszy

Od 15 do 17 marca nasze miasto opanuje kilka tysięcy biegaczy z ponad 30 krajów świata. Wszystko w ramach imprezy sportowej Gdynia Półmaraton. Aby zawody i ich przygotowanie przebiegło sprawnie, potrzebni są wolontariusze. Dlatego organizatorzy wydarzenia poszukują osób chętnych do pomocy, które staną się częścią zespołu, a do wykonania będą miały różnego rodzaju zadania. Zgłaszać mogą się również ci, którzy chcą stworzyć wyjątkową atmosferę na trasie biegu. Dla nich przeznaczony jest konkurs Mistrz Kibicowania.
W organizację imprezy zaangażowanych ma być około 600 wolontariuszy. Będą oni pracować m.in.: w biurze zawodów, na starcie i mecie, w punktach odświeżania czy depozycie. To okazja do zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia. Daje również możliwość nawiązania przyjaźni i poznania wielu sportowców z całego świata.
Rekrutacja wolontariuszy nadal trwa. Zgłaszać mogą się wszyscy chętni, którzy ukończyli 13 lat. Oferta jest skierowana zarówno do młodzieży, studentów, osób pracujących i seniorów. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.
Więcej o zawodach, w tym informacja o zmianach w organizacji ruchu w następnym numerze „Ratusza”.