Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Nadchodzą Kolosy!

Przed nami trzy dni z niesamowitymi relacjami z wypraw marzeń. Do Gdyni przybyła elita polskiego środowiska podróżników. Dziś startują 21. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

W Gdynia Arenie oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym od piątku do niedzieli od rana do wieczora odbywają się prezentacje najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. To zarówno relacje, jak i pokazy zdjęć oraz filmów. Do tego cały szereg dodatkowych wydarzeń: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu outdoorowego. Kulminacyjny punkt programu to zawsze ceremonia wręczenia nagród „Kolosy”.
Przekrój tematyczny, jak zresztą wskazuje oficjalna nazwa imprezy, obejmuje podróżników, żeglarzy oraz alpinistów. Łącznie organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt pełnych pasji wystąpień zapalonych podróżników, którzy każdego roku spełniają swoje marzenia i przełamują wszelkie bariery. Do Gdyni przyjeżdża absolutna czołówka autorów najbardziej spektakularnych wyczynów z ostatnich kilkunastu miesięcy. To zarówno nazwiska powszechnie znane, ale także szansa dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoje podróże życia.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Szczegółowy program znajduje się na www.gdynia.pl/spotkania. Z sobotnich pokazów na stronie www.gdynia.pl będzie dostępna transmisja wideo.