Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Nowe auta na minuty #wGdyni

Gdyńska firma MiiMove wprowadziła na trójmiejskie drogi 200 pojazdów w usłudze car-sharingu. Od 18 lutego na użytkowników czeka nowoczesna flota pojazdów niskoemisyjnych z automatycznymi skrzyniami biegów. To kolejny operator, który oferuje wypożyczenie auta na minuty. Gdynia zainicjowała projekt wprowadzenia do aglomeracji trójmiejskiej współdzielenia samochodów już w 2017 roku.

- Wprowadzenie w miastach floty nowoczesnych, ekologicznych pojazdów jest jednym ze sposobów na ograniczenie emisji spalin. To rozwiązanie, z punktu widzenia wszystkich mieszkańców, ma znaczny wpływ na podnoszenie jakości życia w mieście. Z analiz komunikacyjnych miast europejskich, w których wdrożono usługę, wynika, że 1 samochód car-sharingowy zastępuje od 4 do 10 samochodów prywatnych. To zatem doskonałe narzędzie do zmniejszenia liczby pojazdów w mieście, które sprzyja nie tylko ekologii, ale ma też znaczny wpływ na komfort życia w Gdyni – mówi wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Firma MiiMove, powiązana z dealerem Serwis Haller oferuje najem nowych samochodów Opel Astra z benzynowymi silnikami 1.4 o mocy 150 KM i z automatycznymi skrzyniami biegów. Za przejechanie każdego kilometra użytkownik zapłaci 80 groszy i dodatkowo 50 groszy za każdą minutę jazdy. Istnieje również możliwość unieruchomienia samochodu, ale nie rezygnowania z jego najmu. Wówczas cena wynosi 10 groszy za minutę postoju (np. na czas zakupów) w godzinach 7.00 – 22.00, natomiast od 22.00 – 7.00 opłata będzie wynosiła tylko 0,01 zł/min.
Korzystanie z usługi następuje przez bezpłatną aplikację instalowaną na smartfonie, która rozpoznaje lokalizację zarówno samochodów, jak i najemcy oraz podpowiada, gdzie najbliżej zlokalizowane są samochody.
Oferowane Ople Astry zostały bardzo dobrze wyposażone. Posiadają m. in. 7-calowy wyświetlacz multimedialny, zestaw głośnomówiący, podgrzewane fotele i podgrzewaną kierownicę oraz automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu. Dodatkowo w każdym pojeździe znajdują się kable do ładowania telefonów komórkowych z różnymi końcówkami.