1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Odwiedź Konsulat Kultury

Spektakle, koncerty i wydarzenia odbywające się przy ul. Jana z Kolna 25, na które bilety można nabyć w kasie Konsulatu Kultury, w CultureBoxie oraz na stronie: www.interticket.pl:
– 10 marca w godz. 20.00-21.00 – spektakl muzyczno-taneczny „Irlandia” – barwna podróż przez kulturę muzyczną i taneczną. Gościem specjalnym będzie Ruth McKenna – gwiazda tańca irlandzkiego, tancerka widowiska Riverdance. Towarzyszyć jej będą Mateusz Wójcik – twórca widowiska „Usłyszeć Taniec” oraz irlandzki zespół Macalla Trio.
Bilety w cenie 20 zł.
– 13 marca o godz. 19.00 – wykład prof. dr. hab. Bogdana Wojciszke z cyklu „Wiedza o człowieku”.
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe: m.kraszewska@gdynia.pl lub tel. 58 527 49 08 od poniedziałku do piątku.
– 15 marca o godz. 18.30 – warsztaty z Sezonownikiem z cyklu: Kultura i Natura – „Naturalny dom – mydło, boraks, soda”.
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe: m.kraszewska@gdynia.pl lub tel. 58 527 49 08 od poniedziałku do piątku.
– 18 marca o godz. 18.00 – projekcja z cyklu „Sąsiedzi”: „Niemiłość” w reż. Andrieja Zwiagincewa, nominowany do Oscara film to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. Po projekcji spotkanie z filmoznawcą prof. Krzysztofem Kornackim.
Bilety w cenie 7 zł.
Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza:
– 8 marca o godz. 19.00 na spektakl „Mamy problem. Monodram macierzyński” w reż. Jakuba Ehrlicha. Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem – warto ten spektakl zobaczyć! W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek.
Bilety: 40/35 zł
– 8 marca o godz. 20.00 do kawiarni na pierwsze spotkanie z cyklu „Kobiecość i seksualność”. Jaki był odbiór kobiecej seksualności kiedyś, a jaki jest dzisiaj w świetle najnowszej wiedzy? Spotkanie poprowadzi Anna Maria Podsiadły - psycholog, terapeutka, edukatorka w zakresie seksualności.
Wstęp wolny.
– 9 marca o godz. 16.30 i 19.00 na spektakl „Wieczory ateńskie” w reż. Mateusza Olszewskiego. To komedia, w której spotykamy trzypokoleniową moskiewską rodzinę. Poważne problemy ukazane są z przymrużeniem oka, a wszystko z niezwykle bogatą kulturą rosyjską w tle.
Bilety: 40/35 zł.
– 10 marca o godz. 14.00 na muzyczne popołudnie w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii „Marimba, werble, talerze i inne perkusyjne niespodzianki”. Główną rolę odegrają instrumenty perkusyjne, które zabiorą uczestników w podróż dookoła świata, w krainę dźwięków, szumów, trzasków i całej gamy odcieni wydobywanych z tych niezwykłych instrumentów.
Bilety: 12 zł.
– 11 i 12 marca o godz. 9.00 i 11.00 na kolejną odsłonę cyklu muzycznego DźwiĘkoManiA pt. „Psotne blaszaki w zgranym kwintecie”. Wesołe miasteczko Dęciakowo to wyjątkowe miejsce pełne żywiołowych i tanecznych dźwięków. Mieszkają tam instrumenty dęte blaszane, potocznie zwane „blaszakami”. Będzie głośno, żywiołowo i tanecznie. W sam raz na powitanie wiosny.
Bilety: 15 zł.
– 12 marca o godz. 19.00 na kolejną odsłonę teatralnego cyklu Wojciecha Fułka „Posłuchajmy razem”, podczas którego zaprezentowane zostanie autorskie słuchowisko radiowe „Drzwi” w reż. Janusza Kukuły. Metafizyczna opowieść o przenikaniu kultur i poszukiwaniu nadziei.
Wstęp wolny.
– 14 marca o godz. 9.45 na Artystyczny Klub Malucha, czyli zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-2 lata. W trakcie zajęć dzieci poznają wiele piosenek, wierszyków, masażyków i tańców. Nauczą się także grać na instrumentach perkusyjnych, rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz – poprzez zabawę w grupie rówieśniczej – umiejętności społeczne.
Obowiązują zapisy mailowe: edukacja@gck.gdynia.pl prowadzone od poniedziałku od godziny 8.00 na zajęcia odbywające się w danym tygodniu.
Wstęp wolny.