Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Przed nami rekordowy Mini Gdynia OPEN 2019

Przed nami muzyczne emocje związane z Wojewódzkim Konkursem Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2019. Finał - 14 marca. Tegoroczna, IV edycja konkursu zapowiada się z rekordową frekwencją.
- Na zamkniętej już liście uczestników jest ponad 200 nazwisk – informuje Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, współorganizator konkursu. - Z tak licznego grona wyłonimy prawdziwe perełki, które wręcz są skazane na sławę i karierę. Górna granica wieku uczestników to 20 lat, a wykonania mogą być solo i w duecie.
12 i 13 marca, jury w składzie Jacek Kulesza, Marcin Spenner i Karol Drzewoszewski wysłucha wszystkich uczestników konkursu. Sceną przesłuchań będzie sala kinowa w Centrum Konferencyjnym PPNT (budynek III).
Koncert finalistów odbędzie się 14 marca w Sali Audytoryjnej PPNT (al. Zwycięstwa 96/98). Będzie mu towarzyszyć wręczenie nagród w konkursie Ośmiu Wspaniałych, którego celem jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia oraz upowszechnianie życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Ósemka wspaniałych z Gdyni otrzyma dyplomy, pamiątkowe „ósemki” i upominki. Jedna osoba reprezentować będzie Gdynię w konkursie ogólnopolskim.
Harmonogram festiwalu można znaleźć na www.gdyniaopen.pl