Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Dużo kina dokumentalnego, w tym również seanse połączone z dyskusjami po filmie, czeka widzów w Gdyńskim Centrum Filmowym w nadchodzącym tygodniu. Kino Studyjne GCF zaprasza też na premiery fabularne, między innymi nowy film dla dzieci z cyklu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Jak z bliska wygląda życie dżihadystów? Specjalny pokaz filmu dokumentalnego „O ojcach i synach” w reż. Talala Derkiego, ukazującego rodzinną codzienność islamskiego fundamentalisty, odbędzie się w poniedziałek, 11 marca o godz. 18.00. Po seansie widzowie spotkają się z Maciejem Moskwą, fotografem, który dokumentował wojnę w Syrii. Rozmowę poprowadzi Przemysław Rydzewski.
Na wtorkowe przedpołudnie, 12 marca, dla dzieci zaplanowano pokaz bloku filmów dokumentalnych „Uczę się od starszych”. Wieczorem dorośli widzowie mogą zobaczyć poruszający dokument „Czyściciele internetu”. Wszystkie filmy prezentowane w ramach Akademii Dokumentalnej pochodzą z Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Gdyńskie Centrum Filmowe i Uniwersytet Gdański zapraszają 14 marca o godz. 19.30 na pokaz przedpremierowy hiszpańskiego dramatu pt. „Wszyscy wiedzą” w reżyserii Asghara Farhadiego. Pokaz oraz Spotkanie Filozoficzne z Gutek Film to okazja do pogłębienia – w czasie dyskusji, którą prowadzi pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego – tematyki poruszanej w obejrzanym filmie.
Od piątku można oglądać nowy film dla dzieci, oparty na bestsellerowej serii szwedzkich książek kryminalnych, pt. „Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai. Pierwsza tajemnica”. W repertuarze jest również nowa polska komedia romantyczna „Całe szczęście”.
Szczegóły są dostępne na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej omPosiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).