1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Szafa dobra w Gdyńskim Centrum Filmowym

Gdyńskie Centrum Filmowe we współpracy z IKEA Gdańsk daje drugie życie ubraniom. Wszystko za sprawą pewnej zwykłej-niezwykłej szafy, która właśnie stanęła w budynku kina. Dzięki niej gdynianie będą mogli oddać nieużywane ubrania i tym samym pomóc potrzebującym.
Ideą akcji Szafa Dobra jest pomoc ludziom w zrobieniu czegoś dobrego dla innych i dla naszej planety. Właśnie z tego powodu powstały szafy, do których można przekazać nieużywane już, a pozostające nadal w dobrym stanie, ubrania.
- Każdy, któremu bliska jest idea odpowiedzialności za naszą planetę i tzw. sharing economy (ekonomia dzielenia się i współpracy), będzie mógł przynieść niepotrzebne ubrania, ułożyć je w naszej szafie i w ten prosty sposób nadać im drugie życie i pomóc potrzebującym. Ta akcja przyniesie wiele dobra, jestem o tym przekonana – mówi Patrycja Krogul, lokalny kierownik marketingu IKEA.
Zebrane w ten sposób ubrania trafią do gdańskiej Fundacji DROGA, która zadba, by otrzymali je najbardziej potrzebujący.
- Niematerialnym pomaganiem osobom potrzebującym zajmujemy się od ponad 15 lat. Zebrane podczas tej akcji rzeczy będziemy rozdawać wszystkim potrzebującym poprzez nasz Punkt Charytatywny. Wszyscy darczyńcy mogą być pewni, że ich dary będą przekazane najbardziej potrzebującym, gdyż na stałe współpracujemy z ośrodkami dla bezdomnych, Domami Samotnych Matek, czy MOPS. Potrzebujących jest ogromna ilość ludzi i z pewnością wszystkie dary uda nam się zagospodarować – opowiada Tadeusz Len, Prezes Zarządu Fundacji DROGA.
Mieszczące się w samym sercu miasta Gdyńskie Centrum Filmowe to idealny punkt dla tego typu inicjatyw. To miejsce znane i lubiane, oferujące filmowe atrakcje dla ludzi w każdym wieku.
Oprócz niesienia pomocy Szafa Dobra zwraca uwagę na inny istotny społecznie problem. Chodzi o gromadzenie nadmiernej ilości rzeczy, z których najczęściej już nie korzystamy, ale zachowujemy je na wypadek, gdyby kiedyś miały „się przydać”.
Mieszkańcy Gdyni, którzy w ramach akcji chcą odchudzić swoje szafy i zapełnić tę ustawioną na poziomie -1 GCF (tuż obok kas kinowych), mają czas do 31 marca.