1358 (1058) 2019-03-15 - 2019-03-21

O tych, którzy ratują życie, w Gdynia InfoBoksie

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” – pod takim tytułem od niedzieli 17 marca prezentowana będzie w Gdynia InfoBox nowa wystawa.
Głównym organizatorem wystawy jest Fundacja Dorastaj z Nami. Udziela pomocy i wsparcia dzieciom i rodzinom poległych, zmarłych i poszkodowanych żołnierzy, policjantów, strażaków i ratowników górskich.
Wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” jest poświęcona pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych i zmarłych, a także ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i pełnienia służby w misjach poza granicami.
Idea i przekaz towarzyszący tej wystawie jest nam bardzo bliski. Z pewnością pokazanie sylwetek osób, które oddały życie i zdrowie w służbie, zmusza nas wszystkich do refleksji nad tym, ile są gotowi poświęcić Ci, którzy chronią i dbają o nas, nasze rodziny i nasz kraj. Wspaniale, że Fundacja Dorastaj z Nami pamięta o osieroconych dzieciach, a Gdynia włącza się w akcję propagowania jej działalności. Zapraszam wszystkich do obejrzenia wystawy, która z pewnością nikogo nie pozostawia obojętnym – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Wernisaż odbędzie się 17 marca o godz. 17.00. Wstęp na wystawę jest wolny, można ją oglądać na pierwszym piętrze InfoBoxu (ul. Świętojańska 30) w godzinach otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, w sobotę w godz. 11.00-18.00, w niedzielę w godz. 11.00-16.00 do 4 kwietnia.