1358 (1058) 2019-03-15 - 2019-03-21

Pierwszy w Polsce Urban Lab startuje w Gdyni

Pierwszy w Polsce Urban Lab, miejski program służący wprowadzaniu trwałych rozwiązań podnoszących jakość życia w mieście, startuje w Gdyni. Umowę podpisał Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Dzięki pozyskaniu prawie 3,5 mln zł z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w naszym mieście uruchomiony zostaje pionierski model współpracy mieszkańców, ekspertów i przedstawicieli struktur miejskich.
Urban Lab to program miejski.
Zakłada funkcjonowanie miejsca współpracy mieszkańców, ekspertów z całego kraju, aktywistów miejskich oraz urzędników i władz miasta. Koncentrować się będzie na wypracowywaniu nowych sposobów pracy nad wyzwaniami stojącymi przed Gdynią. Działanie Urban Lab zostało zaplanowane na trzy lata z możliwością wydłużenia ewentualnie na dwa kolejne lata – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Gdyński Urban Lab prowadzić będzie Laboratorium Innowacji Społecznych.
To docenienie wagi wszystkich przedsięwzięć, które od trzech lat podejmujemy w Laboratorium Innowacji Społecznych z myślą o angażowaniu mieszkańców w życie Gdyni, włączaniu ich we współdecydowanie i inicjowanie zmian – dodaje Aleksandra Markowska, dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych. – Naszą misją jest poszukiwanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań podnoszących jakość życia. Działalność Urban Labu doskonale się w nią wpisuje.
Urban Lab będzie się mieścił w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98).
Pierwszą okazją do rozmowy mieszkańców, miejskich liderów z sektora pozarządowego oraz przedstawicieli władz miejskich będzie otwarcie Urban Labu 28 marca o godz. 17.00. Odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie partycypacja społeczna w Gdyni – związane z nią wyzwania i szanse.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Szczegóły znajdą się na stronie internetowej lis.gdynia.pl oraz facebooku Laboratorium Innowacji Społecznych.