1358 (1058) 2019-03-15 - 2019-03-21

„Podaj dalej ciepło” – głosuj na innowacje społeczne

Trwa internetowe głosowanie na najciekawsze projekty gdyńskich OPP w obszarze wsparcia społecznego. Tegoroczna edycja akcji „Podaj dalej ciepło” odbywa się pod hasłem „Innowacje społeczne na ludzką miarę”. Trzy projekty z największą liczbą głosów otrzymają wsparcie finansowe. Głosowanie trwa na stronie podajdalejcieplo.pl do 19 marca.
Akcja „Podaj dalej ciepło” wspiera inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe oraz podmioty z obszaru ekonomii społecznej prowadzące działania w Gdyni. Tegoroczna edycja konkursu, odbywa się pod hasłem „Innowacje społeczne na ludzką miarę”, co oznacza promocję projektów i inicjatyw skierowanych do mieszkańców Gdyni, które wprowadzają innowacyjną jakość w obszarze wsparcia społecznego.
Spośród zgłoszonych w tym roku podmiotów, przedstawiciele organizatorów akcji – PGE Energia Ciepła, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Gmina Miasta Gdyni – do głosowania wytypowali:
– Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa za inicjatywę „Mini grupy rodzinne”
– Fundację Podróże bez Granic za inicjatywę „Wyjazd rozwojowy dla kobiet z niepełnosprawnościami”
– Stowarzyszenie „Dlaczego NIE” za inicjatywę „Dlaczego NIE kulturalnie”
– Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego i Osobistego „Zielona Myśl” za inicjatywę „Z nową energią”
– Fundację na rzecz osób z autyzmem i zaburzeniami rozwoju „Adapa” za inicjatywę „Seniorat i co dalej”
Trzy projekty z największą liczbą głosów internautów otrzymają wsparcie finansowe na rozwój oraz kontynuację inicjatywy: za I miejsce – 15 000 zł, II miejsce – 10 000 zł, III miejsce – 5 000 zł.
Głosować można raz dziennie na jedną inicjatywę na podajdalejcieplo.pl/glosowanie,3,pl.html. Na stronie jest też opis nominowanych projektów.