Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1358 (1058) 2019-03-15 - 2019-03-21

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Kurier” i „Monument” to dwa nowe polskie filmy, które można oglądać w Kinie Studyjnym GCF. w W tym tygodniu Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza także na wystawę fotograficzną poświęconą postaci Przemka Dyakowskiego oraz spotkanie autorskie z pisarką Ałbeną Grabowską. W sobotę z dziećmi można się wybrać na poranek filmowy „Bajka w Centrum”.

Władysław Pasikowski, specjalista od kina sensacyjnego, wyreżyserował oparty na losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego film „Kurier”. Można go od piątku oglądać w Kinie Studyjnym GCF. Film przywołuje autentyczną historię dwutygodniowej misji, z jaką wyruszył Jan Nowak-Jeziorański, by przekazać rozkazy polskiego rządu na uchodźstwie do Warszawy. W jego postać wcielił się Philippe Tłokiński. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też na film „Monument”, najnowsze dzieło Jagody Szelc, młodej reżyserki, która wcześniej zdobyła rozgłos swoim debiutanckim filmem „Wieża. Jasny dzień”.
Klasyczny serial animowany sprzed lat – „Porwanie Baltazara Gąbki” – będzie można zobaczyć 16 marca na poranku filmowym z cyklu „Bajka w Centrum”. Dzieci zobaczą także wybrane odcinki współczesnej serii, „Pamiętnika Florki”. Po seansie najmłodszych widzów do mądrej zabawy zaprasza MATPLANETA, propagująca innowacyjne zajęcia dla dzieci z matematyki, programowania i elektroniki.
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) to nie tylko kino! Wraz z Wydawnictwem Marginesy zaprasza na spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką sagi literackiej „Stulecie Winnych”. Z pisarką będzie można porozmawiać w Galerii GCF 15 marca o godz. 18.00.
Wstęp wolny.
Szczegóły repertuaru filmowego Kina Studyjnego GCF są dostępne na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).