1358 (1058) 2019-03-15 - 2019-03-21

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
na wystawę czasową 11. Baltic Mini Textile Gdynia, na której prezentowane są najlepsze i najpiękniejsze miniatury tkackie. W ramach tegorocznej wystawy można oglądać prace Henryki Zaremby, laureatki Grend Prix Prezydenta Miasta Gdyni 10. Baltic Mini Textile Gdynia.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery,
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Do 24 marca w Klubie Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) można oglądać wystawę „Walizka z widokiem”. To zbiór prac plastycznych dzieci z gdyńskich szkół, z pracowni artystycznej Joanny Damrat.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 i w weekendy na życzenie.
***
Do 30 marca została przedłużona wystawa „Najlepsze z gdyńskiego Instagrama”, która odbywa się w Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24). Prezentujemy na niej wybrane zdjęcia zamieszczane na oficjalnym profilu Gdyni www.instagram.com/gdynia_official, które cieszyły się największą popularnością. Wystawa pod hasłem „Najlepsze z gdyńskiego...” odbywa się co roku i gromadzi prezentowane na profilach społecznościowych zdjęcia naszego miasta.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 i w soboty w godz. 9.00-15.00.
***
Do 23 marca w Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta oglądać można wystawę fotografii zatytułowaną „Zainspirowani modernizmem”.
Obejmuje ona zdjęcia powstałe w latach 2017-2018 głównie podczas Foto Spacerów Gdyńskich Szlakiem Modernizmu.
Wystawa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii „W obiektywie Janusza Uklejewskiego...” Wystawę można oglądać do 19 marca w lokalu artystycznym Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
***
Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk” (ul. Narcyzowa 1) zaprasza na wystawę akwareli Anny Ciesielczyk „Koty w marcu”. Artystka dzieli mieszkanie z trzema adopciakami: Zuzią, Lulką i Tosią.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Halo Kultura zaprasza do 22 marca na wystawę G8 w podziemiach Hal Targowych.
G8 to osiem kobiet: 7 artystek i 1 kuratorka: Anna Borowska, Zuzanna Seweryna Dolega, Agnieszka Jewasińska, Katarzyna Stefania Józefowicz, Aleksandra Majzel, Katarzyna Michałkiewicz-Hansen, Anita Wasik i Diana Lenart.
Wstęp wolny.
***
Akwarium Galeria Sztuki w CH Batory w Gdyni (II piętro) zaprasza na wystawę z cyklu „Czas kobiety”, w której udział biorą: Ewa Przybyła – malarstwo oleje na płótnie, Ewa Kutyła – biżuteria autorska oraz Ela i Sławomir Chmielewscy – autorska biżuteria i dodatki modowe. Wystawę można oglądać do 25 marca w każdy dzień handlowy w godz. 10.00-20.00.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) zaprasza 15 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa „Paryż i nie tylko...”
Swoje prace zaprezentują: Aleksandra Malachwiej, Alojzy Osada, Andrzej Sobieraj, Barbara Malachwiej, Barbara Wypustek, Czesława Tumielewicz, Dariusz Bożyk, Emilia Sobieraj, Władysław Pitala, Wojciech Górecki, Zofia Orczyńska.
Wystawa potrwa do 8 kwietnia.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27-31) i Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają na autorską wystawę prac plastycznych uczennicy Magdaleny Pilarskiej pt.: „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat”. Wystawie towarzyszy „MiniArtDetails” Aleksandry Filipowicz.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP do 18 kwietnia.