1359 (1059) 2019-03-22 - 2019-03-28

Gdynia w Cannes

Gdynia aktywnie uczestniczyła w największych na świecie targach nieruchomości MIPIM w Cannes. To świetna okazja do poszukiwania dialogu z potencjalnymi inwestorami. Miasto odebrało prestiżowy tytuł „Polskiego Miasta Przyszłości.
Tegoroczna edycja targów była jubileuszową, trzydziestą odsłoną tego wydarzenia. Dzięki tak długiej tradycji przyciąga największych inwestorów z branży nieruchomości komercyjnych, funduszy inwestycyjnych, deweloperów, liderów politycznych i przedstawicieli miast z całego świata. To łącznie ponad 25 tysięcy uczestników reprezentujących ponad 100 państw.
Wydarzenie rozpoczęła ceremonia rozdania nagród dla najlepszych lokalizacji dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych – Polskie Miasta Przyszłości 2019/2020. Nagrody dla Gdyni odebrał prezydent Wojciech Szczurek.

Odbiór nagrody FDI
Dwie nagrody w ramach rankingu Polskich Miast Przyszłości 2019/2020 odebrał podczas targów MIPIM w  Cannes prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek z rąk Courtney Fingar – Redaktor Naczelnej fDi Magazine, fot. Maja Studzińska

Myślimy o tym, by szukać nowych szans rozwojowych. Z jednej strony kreować nowe obszary rozwoju gospodarczego miasta, z drugiej odpowiadać na rosnące oczekiwania – wyjaśniał prezydent Wojciech Szczurek. – Nadal w Polsce brakuje mieszkań, zmieniają się też oczekiwania. Potrzeba zróżnicowanej oferty na rynku mieszkaniowym, zarówno dla najzamożniejszych, jak dla tych, którzy składają często w rodzinie swoje zdolności kredytowe i chcą ambitnie realizować marzenia o mieszkaniu. Chcemy wychodzić temu naprzeciw, budujemy nowe dzielnice i szukamy inwestorów do takich projektów. Chcemy, by wspólnie z nami zmieniali nasze miasto.
Obecnie całe Trójmiasto dysponuje ponad 775 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, co stawia je na czwartym miejscu w rankingu największych rynków nieruchomości w Polsce.
Gdynia w organizowanym przez fDi Intelligence oraz GIS Planning rankingu najlepszych lokalizacji dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych uplasowała się w czołówce w aż siedmiu kategoriach. Na najwyższym podium stanęła w kategorii miast średniej wielkości, pod względem potencjału ekonomicznego oraz za całokształt.