1359 (1059) 2019-03-22 - 2019-03-28

Karta Mieszkańca w przedszkolu

Lepsze planowanie pracy przedszkola i wygoda dla rodziców. W 6 przedszkolach realizowany jest pilotażowy projekt oparty na nowych funkcjonalnościach Karty Mieszkańca Gdyni. Docelowo czytniki znajdą się we wszystkich publicznych przedszkolach w Gdyni.
W przedszkolach, które zgłosiły się do realizacji programu, zamontowane zostały czytniki Kart Mieszkańca z wyświetlaczami LCD.
Rodzic, wchodząc do przedszkola, przykłada kartę do czytnika. System odczytuje kartę, łączy się z bazą i pojawia się komunikat o powitaniu dziecka w przedszkolu. Jeśli rodzic jest upoważniony do odbioru większej liczby dzieci (np. upoważnienie od sąsiadów), wyświetla się lista dzieci i należy wybrać odbierane dziecko.
System również pokazuje, jaka jest należność do uiszczenia przy przekroczonym czasie pięciu godzin w przedszkolu (nie dotyczy 6-latków).
Za pośrednictwem Karty można zgłaszać nieobecność dziecka. Dzięki temu rodzic nie jest obciążany opłatą za niewykorzystane posiłki. Nie trzeba potwierdzać nieobecności w inny sposób.
Pilotażowy program jest realizowany w sześciu przedszkolach: 13, 22, 25, 47, 54 i 56. Kolejne 9 placówek – 42, 43, 44, 46, 49, 50, 53, 55, 57 – wdraża program.
Kartę Mieszkańca może otrzymać każdy mieszkaniec Gdyni. Wystarczy spełnić jeden z warunków: Rozliczam PIT w Gdyni, Płacę podatki miejskie, Płacę za media w Gdyni, Jestem zameldowany w Gdyni. Dla osób, które nie spełniają żadnego z tych warunków lub nie chcą wyrabiać Karty Mieszkańca, a dzieci posyłają do gdyńskich placówek, przygotowane zostały Białe Karty Przedszkola. Mogą z nich korzystać np. dziadkowie, którzy nie mieszkają w Gdyni. O ile ktoś nie chce również wyrabiać Białej Karty Przedszkola – także nie ma takiej konieczności.
Karta daje możliwość bezpłatnego korzystania z największych gdyńskich atrakcji kulturalnych i sportowych. Zapewnia zniżki i profity dla gdynian. Wydawana jest bezpłatnie i jest ważna przez 3 lata. Wystarczy założyć konto na portalu www.gdynia.pl/karta, złożyć wniosek i odebrać kartę w: Urzędzie Miasta (al. Marsz. Piłsudskiego), Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) lub InfoBoksie (ul. Świętojańska 30).
Więcej informacji i wnioski na stronie: www.gdynia.pl/karta.