1359 (1059) 2019-03-22 - 2019-03-28

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Premierowe pokazy filmów „Ciemno, prawie noc” i „Złodziejaszki”, a także kolejne seanse w ramach cykli: Sztuka w Centrum”, „Mistrzowie Kina” i „Filmoterapia”.
Gdyńskie Centrum Filmowe i Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają 23 marca na pokaz irlandzko-brytyjskiego filmu familijnego „ZOO” o godz. 12.00, a po nim na warsztaty w Galerii GCF „W krainie elfów, olbrzymów, a także biegających i latających stworzeń z Zielonej Wyspy”. Zgłoszenia na warsztaty: edukacja@gcf.org.pl.
David Hockney – słynny współczesny angielski malarz, grafik, fotograf i scenograf będzie bohaterem kolejnego seansu filmowego z cyklu „Sztuka w Centrum”. 24 marca o godz. 10.00 i 12.00 zobaczymy film pt. „Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury”. Cykl filmowy „Sztuka w Centrum” opiera się na serii filmów dokumentalnych, prezentującej wybrane wystawy tematyczne.
GCF, Tygodnik Wysokie Obcasy i M2Films zapraszają przedpremierowo na „Przedszkolankę” z Maggie Gyllenhaal 25 marca o godz. 20.20.
Czy miłość to uniwersum kultury? Białoruska noblistka Swietłana Aleksijewicz przeprowadziła szereg wywiadów z Rosjanami, by w filmowym kadrze uchwycić ten nieśmiertelny temat. Po pokazie filmu „Lubow. Miłość po rosyjsku” 26 marca, z widzami porozmawia Małgorzata Osowiecka.
Rusza kolejna edycja pokazów filmowych klasyków dla młodzieży. „Wesele” z 1972 roku, w wersji odnowionej cyfrowo, można zobaczyć 27 marca o godz. 10.00 w ramach cyklu „Mistrzowie Kina”.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF od piątku są też nowości, m.in. „Ciemno, prawie noc”, film w reż. Borysa Lankosza zrealizowany na podstawie powieści Joanny Bator, a także „Złodziejaszki”, czyli tegoroczny japoński kandydat do Oscara.
Bilety na film kosztują 18/15/12 zł (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 zł. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej we wtorki (przy zakupie biletu w kasie).
Repertuar na stronie www.gcf.org.pl.