1359 (1059) 2019-03-22 - 2019-03-28

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
na wystawę czasową 11. Baltic Mini Textile Gdynia, na której prezentowane są najlepsze i najpiękniejsze miniatury tkackie. W ramach tegorocznej wystawy można oglądać prace Henryki Zaremby, laureatki Grend Prix Prezydenta Miasta Gdyni 10. Baltic Mini Textile Gdynia.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery,
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Do 30 marca została przedłużona wystawa „Najlepsze z gdyńskiego Instagrama”, która odbywa się w Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24). Prezentujemy na niej wybrane zdjęcia zamieszczane na oficjalnym profilu Gdyni www.instagram.com/gdynia_official, które cieszyły się największą popularnością. Wystawa pod hasłem „Najlepsze z gdyńskiego...” odbywa się co roku i gromadzi prezentowane na profilach społecznościowych zdjęcia naszego miasta.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 i w soboty w godz. 9.00-15.00.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa „Paryż i nie tylko...”
Swoje prace prezentują: Aleksandra Malachwiej, Alojzy Osada, Andrzej Sobieraj, Barbara Malachwiej, Barbara Wypustek, Czesława Tumielewicz, Dariusz Bożyk, Emilia Sobieraj, Władysław Pitala, Wojciech Górecki, Zofia Orczyńska.
Wystawa potrwa do 8 kwietnia.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają na autorską wystawę prac plastycznych uczennicy Magdaleny Pilarskiej pt.: „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat”. Wystawie towarzyszy „MiniArtDetails” Aleksandry Filipowicz.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP (ul. 3 Maja 27-31) do 18 kwietnia.
***
Do 14 kwietnia w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) można oglądać wystawę fotograficzną Andrzeja Świetlika pt. „Dyakowski – fotografia – Świetlik”.
Zdjęcia zostały wykonane m.in. z myślą o książce „Sax Club Pana Dyakowskiego” Kamila Wicika, napisanej przy współpracy Mariusza Nowaczyńskiego.
Wstęp wolny.
***
Do 4 kwietnia w Gdynia InfoBoksie prezentowana jest wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” poświęcona pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych i zmarłych, a także ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i pełnienia służby w misjach poza granicami.
Wstęp na wystawę jest wolny. Można ją oglądać na pierwszym piętrze InfoBoxu (ul. Świętojańska 30) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, w sobotę w godz. 11.00-18.00, w niedzielę w godz. 11.00-16.00.
***
26 marca o godz. 18.00 i 29 marca o godz. 19.00 w podziemiach hali płaskiej (ul. Wójta Radtkego 36/38/40) odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie G8 z udziałem artystek.
Wystawa przedstawia dorobek twórczy siedmiu znakomitych gdyńskich graficzek, których większość związana jest ze stowarzyszeniem Halo Kultura, gdzie prowadzą pracownie grafiki artystycznej.
***
Galeria Debiut ( ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę „Fakultety” prezentującą prace uczniów wykonane na dodatkowych zajęciach z Rysunku i malarstwa, Grafiki warsztatowej oraz Rzeźby.
Wystawę można oglądać do 14 kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 i weekendy w godz. 11.00-16.00.
Więcej: www.facebook.com/orlowodebiut.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Erazma Wojciecha Felcyna „Inwazja – subiektywny portret śmieci”.
Wystawę można oglądać do 14 kwietnia w lokalu artystycznym Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ulicy Władysława IV.
Więcej na www.eraartprofile.pl.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wystawę fotografii Piotra Zatonia pt. „Kaszuba Remus” w siedzibie KFK (al. Marsz. Piłsudskiego 18) do końca marca.