1360 (1060) 2019-03-29 - 2019-04-04

„Autyzm? – Zdarza się ;-)

Fundacja Niebieski Szlak, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 zapraszają w sobotę 6 kwietnia do wzięcia udziału w imprezie popularyzującej wiedzę na temat autyzmu.

2. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, ustanowiony przez ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, mający przybliżyć społeczeństwu problemy i potrzeby osób z autyzmem i ich rodzin.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 „Niebieskim Marszem dla Autyzmu” – od Urzędu Miasta Gdyni, ulicą Świętojańską do budynku Gdynia InfoBox, gdzie odbędzie się impreza popularyzująca wiedzę o autyzmie.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: aktor Bartłomiej Topa oraz aktor i artysta kabaretowy Szymon Jachimek.

W trakcie imprezy będzie można uzyskać merytoryczne informacje w punktach konsultacyjnych placówek na co dzień wspomagających rozwój osób z autyzmem. Każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać ze specjalistami: nauczycielami, terapeutami, psychologami oraz rodzicami osób z autyzmem. W programie jest również prezentacja pojazdów Straży Miejskiej i Policji, motocykli i samochodów rajdowych, warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci oraz występy grup wokalnych i tanecznych ze szkół i przedszkoli. Wieczorem budynek Gdynia InfoBox rozbłyśnie na niebiesko w geście solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.