Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1360 (1060) 2019-03-29 - 2019-04-04

Kaszubskie Forum Kultury zaprasza

Kaszubskie Forum Kultury, Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach zapraszają w środę 3 kwietnia do udziału w uroczystościach związanych z patronem kartuskiego Muzeum "Franciszek Treder - pomiędzy Kartuzami a Gdynią".

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 od złożenia kwiatów w asyście pocztów sztandarowych na grobie Franciszka Tredera na Cmentarzu Witomińskim (zbiórka przy bramie głównej przy ul. Witomińskiej). Następnie o godz. 17.30 w siedzibie KFK (al. Marsz. Piłsudskiego 18) odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego o F. Trederze pt. „Pamiętnik Kaszubskiego Fausta” i rozmowa z Andrzejem Trederem (synem), Andrzejem Dudzińskim (reżyserem w/w filmu) i Barbarą Kąkol (dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach). Spotkanie zakończy się oficjalnym otwarciem wystawy "Franciszek Treder (1903-1980) i jego dzieło życia - Muzeum Kaszubskie w Kartuzach".