Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1360 (1060) 2019-03-29 - 2019-04-04

O estetyce nowoczesności

Miasto Gdynia i Hale Targowe w Gdyni zapraszają na otwarcie nowego cyklu z serii „Estetyka Nowoczesności - o odrodzeniu polskiego wzornictwa w II poł. XX w.”. Inauguracja odbędzie się 30 marca w podziemiu Hali Łukowej (box 306).

Spotkania w formie prelekcji z elementami warsztatu skierowane są do fanów przedmiotów i kolekcji polskiego dizajnu przełomu minionej epoki. Podkreślają fenomen przedmiotu, który przywołuje określone emocje związane z dobrobytem posiadania, stylem i szpanem. Zostaną poruszone wątki renowacji z barwną narracją o historii kolekcji. Estetyka Nowoczesności jest także hołdem złożonym miejskim Halom Targowym. To powrót do oferty handlowej tego miejsca z okresu lat 60-90.

O godz. 12:00 rozpocznie się pierwsze z cyklu „Kolekcje nowoczesności” - spotkanie z nietuzinkowym kolekcjonerem, osobą zafascynowaną polskim wzornictwem XX w., a w szczególności latami 60. i 70. W programie spotkania „Kolekcje Nowoczesności”:
– prelekcja oraz prezentacja sylwetki kolekcjonera Adama Szczepańskiego,
– dyskusja z udziałem Arkadiusza Brzęczka,
– prezentacja przedmiotów kolekcjonerskich,
– mini wystawa kolekcji,
– porady i praktyczne wskazówki.

Cykl Estetyki Nowoczesności zostanie poszerzony o elementy pracy z przedmiotami odzyskanymi – warsztat praktyczny, w tym wątek odnawiania i konserwacji.