1360 (1060) 2019-03-29 - 2019-04-04

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Przegląd Kina Hiszpańskiego, Spotkanie Filozoficzne z dramatem „Schyłek dnia”, Dni Krytyki Filmowej, podczas których każdy widz może się poczuć prawdziwym krytykiem oraz Festiwal Animacji dla dzieci O!PLA – program Gdyńskiego Centrum Filmowego na ten tydzień jest bardzo bogaty.

W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Kina Hiszpańskiego GCF zaprezentuje 29 marca, wybitny debiut Marty Díaz de Lope Díaz „Kochani bracia i siostry”. Dzień później można zobaczyć „Tchórzliwą miłość” Carmen Blanco, która zdobyła nagrodę za najlepszą reżyserię i nagrodę krytyków na festiwalu w Alicante oraz film nagrodzony hiszpańskimi Oscarami, Nagrodami Goya, „Kto ci zaśpiewa” Carlosa Vermuta, z nagrodzoną rolą debiutującej Evy Llorach.

„Trzy twarze”, „Wszyscy wiedzą”, „Mój piękny syn”, „Kafarnaum”, „Faworyta” będzie można zobaczyć w ramach Dni Krytyki Filmowej. To już druga edycja wydarzenia, które prezentuje współczesne filmy w połączeniu z dyskusjami prowadzonymi przez krytyków i dziennikarzy filmowych. W spotkaniach w GCF udział wezmą: Diana Dąbrowska, Magdalena Felis, Błażej Hrapkowicz.

Na pokazy polskich animacji, biorących udział w konkursie „Teraz dzieci mają głos!”, GCF zaprasza 2 i 4 kwietnia. Dzieci będą mogły oddać swój głos na filmy, które najbardziej im się spodobały i dowiedzieć się jak powstaje filmowa animacja.

2 kwietnia o godz. 19.00 GCF i Uniwersytet Gdański zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu „Schyłek dnia” w reż. László Nemesa. Pokaz i dyskusja odbędą się w ramach cyklu „Spotkania Filozoficzne z Gutek Film”.

Do GCF warto też przyjść 4 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Służące do wszystkiego”. Wstęp wolny.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 zł (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 zł. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).