1360 (1060) 2019-03-29 - 2019-04-04

Udany początek sezonu UKS „Active 10 Gdynia”

Początek sezonu turniejowego cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2019 to dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Active 10 Gdynia”, w ramach którego funkcjonują cztery formacje cheerleaders, czas pełen sukcesów.
Już pierwszy start, podczas Otwartego Mazowieckiego Turnieju Cheerleaders 2 marca w Garwolinie, przyniósł zawodniczkom Klubu dwa złote i jeden srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stanęły zespoły Gold Active i Sandy Active. Srebro wywalczyła grupa Amber Active.
Udział w turnieju był rozgrzewką przed XXII Mistrzostwami Polski Cheerleaders, które odbyły się w dniach 14-17 marca w Kielcach. Do rywalizacji przystąpiło ponad 2000 zawodniczek i zawodników z całej Polski, najlepsze kluby i szkoły cheerleaders. I tym razem Klub wrócił z pięknymi trofeami. Zespół Gold Active zdobył brązowy medal w dywizji Pom Dance Premiere, w kategorii wiekowej Senior. Grupa Sandy Active również stanęła na 3 stopniu podium tylko w dywizji Pom Dance Elite, w kategorii Dzieci.
Ogromnym sukcesem dla całego Klubu było dodatkowo wywalczenie dwóch złotych medali za zeszłoroczny cykl Grand Prix Polski Cheerleaders 2018 w dywizji Pom Dance Premiere, w kategorii wiekowej Junior oraz Pom Dance Elite, w kategorii wiekowej Senior II.
Wszystkie grupy działają przy Szkole Podstawowej nr 10 w Gdyni. Trenerami zespołów są Izabela Sobiecka, Agata Kass, Dagmara Nikrant i Nina Schreiber. Gratulujemy!