1360 (1060) 2019-03-29 - 2019-04-04

W Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji zaprasza 
- w sobotę 30 marca na spotkanie z Grzegorzem Piotrowskim, jednym z autorów książki „Sto lat muzycznej emigracji. Kompozytorzy polscy za granicą (1918–2018)”. Publikacja, wydana nakładem Fundacji Meakultura, to pierwsze w polskiej literaturze kompleksowe opracowanie zagadnienia emigracji kompozytorów XX wieku. Rozmowę poprowadzi Monika Brand. Początek o godz. 16.00.

- w sobotę 30 marca na wielojęzyczne warsztaty teatralne. Zajęcia dla dzieci i młodzieży posługującej się językiem rosyjskim, ukraińskim, polskim oraz angielskim obejmują naukę wymowy i zachowania scenicznego, umiejętności oratorskich i aktorskich, podstawy wokalu, choreografii, charakteryzacji i rzemiosła artystycznego. Są też okazją do nawiązania nowych znajomości wśród rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz wielojęzycznej integracji. Warsztaty odbywają się w Sali Kinowej w dwóch grupach: młodsza (4-7 lat) o godz. 14.00 i starsza (10-18 lat) o godz. 14.30.

- na warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi. Poszukujesz kreatywnych sposobów spędzania czasu z brzdącem? Muzeum zapraszamy na angażujące zmysły warsztaty dla maluchów. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się, że niepozorne rzeczy codziennego użytku w rękach dzieci i rodziców mogą stać się fantastycznym materiałem do zabawy i narzędziem poznawczym. W końcu wszystko co nas otacza ma zapach, smak, formę, teksturę, określony stan skupienia (często zmienny) i może wydawać dźwięki. Pierwsze spotkanie, pod hasłem „Wodna Przygoda”, odbędzie się 4 kwietnia o godz. 10.30. Zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów. Koszt: 10 zł za jedne zajęcia, rodzeństwo +5 zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.