Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1361 (1061) 2019-04-05 - 2019-04-11

Gdynianie wybrali radnych dzielnic

Gdynianie wybrali 324 osoby, które przez najbliższe 5 lat będą zasiadać w radach gdyńskich dzielnic. Będą działać dla rozwoju i zmian w najbliższej sobie przestrzeni. Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 10 procent. Najliczniej głosowali mieszkańcy Pustek Cisowskich-Demptowa.
Za nami święto demokracji w jej najbardziej lokalnym wymiarze, czyli wybory do rad dzielnic. Były to wybory wyjątkowe, ponieważ po ponad 20-letniej historii gdyńskich jednostek pomocniczych, została ogłoszona reforma ich działania. Rekordowe środki finansowe, nowy model obsługi przez jednostki miejskie to elementy, które będą milowym krokiem we wsparciu lokalnych społeczników zmieniających najbliższe otoczenie. Ostatnie tygodnie wykorzystaliśmy na rozmowę o nowej formie opowiadania o działaniach rad dzielnic, co, jestem przekonany, spowoduje, że najbliższa kadencja będzie wyjątkowa, a wybory za 5 lat będą rekordowe – mówi Jakub Ubych, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. dzielnic.
Wybory do gdyńskich Rad Dzielnic odbyły się 31 marca. Mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy na wybranych kandydatów w godz. 8.00-20.00. W tym roku głosowanie odbyło się w 19 z 21 gdyńskich dzielnic. W przypadku Orłowa i Babich Dołów radnymi zostali wszyscy zgłoszeni kandydaci. W tym roku głosowanie odbyło się w 19 z 21 gdyńskich dzielnic. W przypadku Orłowa i Babich Dołów radnymi zostali wszyscy zgłoszeni kandydaci.
Pełna lista znajduje się na www.gdynia.pl/bip/wybory-do-rad-dzielnic-2019.

ikona