1361 (1061) 2019-04-05 - 2019-04-11

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Z Ewą Ewart i Wojciechem Jagielskim oraz wieloma innymi reporterami można się w tym tygodniu spotkać w Gdyńskim Centrum Filmowym podczas trwającego właśnie Festiwalu Wrażliwego. Kino Studyjne GCF rozpoczyna też cykl pokazów filmowych adresowanych do dzieci ze spektrum autyzmu.

Rozmowa pod hasłem „Świat oddycha skrzelami” z podróżniczką Kamilą Kielar otworzy 6 kwietnia cykl spotkań z reporterami w Gdyńskim Centrum Filmowym w ramach trzeciej edycji Festiwalu Wrażliwego. Na ten sam dzień zaplanowano także spotkanie autorskie z Łukaszem Pilipem „Podwórko bez trzepaka. Opowieści z dzieciństwa”. Ostatnim festiwalowym gościem tego dnia będzie Krzysztof Story, który opowie o reporterskim projekcie „Adres - Polska”. Wstęp na spotkania jest wolny.
Pokazy filmów festiwalowych i dyskusje dla młodych widzów zaplanowano na 10 i 11 kwietnia. 9 kwietnia odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim, jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy i reporterów wojennych. Dzień później – z Ewą Ewart, która pokaże swój film dokumentalny „Klątwa obfitości”. Na oba spotkania obowiązują bilety, które można kupić w kasie Kina Studyjnego GCF lub przez internet.
Seanse filmowe dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich opiekunów – to nowość w programie Gdyńskiego Centrum Filmowego. We współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm raz w miesiącu w sali kinowej Goplana odbywać się będą projekcje przyjazne sensorycznie dla młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. Pierwszy taki seans 6 kwietnia o godz. 10.00. Dzieci zobaczą film „Basia 2”, czyli kontynuację przygód bohaterki książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 zł (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 zł. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Repertuar na stronie www.gcf.org.pl.

ikona