1364 (1064) 2019-04-26 - 2019-05-09

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Warto nadrobić kinowe zaległości! Do repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego wracają najgłośniejsze tytuły sezonu. Wśród nowości jest między innymi film „Vox Lux”.
W filmie „Vox Lux” laureatka Oscara Natalie Portman wciela się w rolę hipnotycznej i prowokującej gwiazdy pop. Inną muzyczną historię opowiadają „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem w rolach głównych. Od 3 maja będzie się można do GCF wybrać również na „Romę”, uznaną przez Amerykańską Akademię Filmową za Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Do 28 kwietnia, trwa przegląd nowego kina włoskiego Cinema Italia Oggi. W programie filmy, które dopiero za kilka miesięcy – lub wcale – mogą trafić na ekrany polskich kin. Warto więc skorzystać z okazji.
W niedzielę GCF pokaże kolejny dokument z cyklu „Sztuka w Centrum”, w którym prezentuje starannie wybrane wystawy, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Tym razem zobaczyć można filmową dokumentację kolekcji jednego z najwybitniejszych artystów malarstwa Henri’ego Matisse’a.
W sprzedaży są już bilety na przedpremierowe pokazy filmu „Podwójne życie” w reżyserii Oliviera Assayasa, z Juliette Binoche w roli głównej (8, 9 i 14 maja).
Pełny repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.