Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1366 (1066) 2019-05-17 - 2019-05-23

Rodzinny Piknik Żeglarski

25 maja w godz. 10.00-17.00 odbędzie się wielki Rodzinny Piknik Żeglarski na terenie Mariny Gdynia.
Centralnym miejscem wielkiej, żeglarskiej fiesty będzie teren przed bosmanatem Mariny Gdynia. Udział w imprezie zapowiedziały najważniejsze gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie.
Na uczestników czekają m.in.
– darmowe rejsy po Zatoce Gdańskiej,
– bezpłatne lekcje żeglarstwa,
– symulator łódki żaglowej dla dzieci,
– zwiedzanie klasycznych żaglówek.
Coś dla siebie znajdą jednak nie tylko miłośnicy wodnych uciech. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli... pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem powinien cieszyć się również tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami w specjalnie wyznaczonej strefie oraz lekcje jak zachować się bezpiecznie w wodzie i nad wodą.
Zaledwie kilkanaście metrów dalej, dorośli będą mogli trochę poleniuchować. Leżaki, foodtrucki i dobra muzyka z pewnością umilą czas spędzony nad wodą.
Podczas wydarzenia chętni będą mogli zgłosić się do biura pikniku, aby odebrać mapkę wraz z kartą obiegową. Odwiedzenie każdego z podanych miejsc oraz otrzymanie wszystkich pieczątek będzie uprawniało do wzięcia udziału w konkursie o główne nagrody.
Wstęp bezpłatny.

ikona