1368 (1068) 2019-05-31 - 2019-06-06

Gdynia Gminą na 5!

Gdynia otrzymała tytuł „Złotej Gminy na 5!”. Doceniono partnerskie nastawienie gminy zarówno do lokalnych przedsiębiorców jak i zewnętrznych inwestorów. To 5. edycja rankingu przygotowywanego przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Gdynia została „Złotą Gminą na 5!” po raz pierwszy i znalazła się w zaszczytnym gronie dziesięciu zdobywców tego tytułu. Jest to wyróżnienie dodatkowe i warunkiem otrzymania go jest zdobywanie standardowego wyróżnienia „Gmina na 5!” przez 3 kolejne lata. Zadaniem „Złotej Gminy na 5!” jest promowanie gmin, w których jakość obsługi inwestorów i przedsiębiorców jest stale na wysokim, profesjonalnym poziomie. Trzykrotne zdobycie tytułu „Gmina na 5!” stanowi największe wyróżnienie w ramach przeprowadzanego badania.
Prezentacja tegorocznych wyników badania „Gmina na 5!” i ceremonia nagrodzenia wyróżnionych gmin odbyły się 23.05.2019 r. w Warszawie, podczas konferencji „Forum Gmin na 5!”.