1368 (1068) 2019-05-31 - 2019-06-06

Gran Fondo Gdynia - zmiany w organizacji ruchu drogowego

W niedzielę 2 czerwca na terenie Gdyni oraz powiatów wejherowskiego i kartuskiego odbędzie się wyścig kolarski Gran Fondo Gdynia 2019.
To jedna z największych i najważniejszych imprez kolarskich dla amatorów w Polsce. Uczestnicy wyścigu mają do wyboru: liczące 134 kilometry Gran Fondo, na którym dopuszczone są tylko rowery szosowe oraz Medio Fondo, czyli 80 kilometrów przewidziane dla użytkowników różnych typów rowerów. Wyścig odbywać się będzie przy zamkniętym ruchu drogowym. Trasy zostały poprowadzone po Kaszubach, a start i meta zawodów są zlokalizowane w Gdyni.
Ruch pojazdów na gdyńskim odcinku trasy zostanie wstrzymany o godz. 7.00. Zawody zakończą się planowo o godz. 15.30.
Na terenie Gdyni zawody przebiegać będą trasą: al. Jana Pawła II – ul. Waszyngtona – ul. św. Wojciecha – ul. Portowa – ul. Wendy – ul. Chrzanowskiego – ul. Polska (jezdnia południowa do ul. Celnej i jezdnia północna od ul. Celnej) – ul. Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Estakady Kwiatkowskiego) – Estakada Kwiatkowskiego (jezdnia w kierunku Obwodnicy Trójmiasta – jeden pas ruchu z nawrotem za ul. Morską) – ul. Morska (jeden pas ruchu jezdni w kierunku Śródmieścia) – ul. Kartuska (jeden pas ruchu w kierunku Morskiej) – ul. Jaskółcza (jeden pas ruchu w kierunku Kartuskiej) – ul. Jałowcowa – ul. Marszewska
Dalej trasa będzie wiodła następująco:
– dla trasy 134 km: DW 218 w kierunku Wejherowa – DW 224 – Sopieszyno skręt w ul. Kwiatową – ul. Łąkowa – Gowino – ul. Brzozowa – ul. Wejherowska – Smażyno – Strzepcz – Mirachowo – Staniszewo – Sianowo – Prokowo – Pomieczyńska Huta – Hopy – przejazd przez DW 224 – Kłosowo – Kowalewo – Kamień – wjazd na drogę powiatową 1405G – Kielno – skręt w ul. Partyzantów Koleczkowskich – Koleczkowo – ul. Chylońska powrót do Gdyni;
– dla trasy 79 km: DW 218 w kierunku Wejherowa – DW 224 w kierunku Szemudu – droga powiatowa 1405G do Kielna – skręt w ul. Partyzantów Koleczkowskich do Koleczkowa – ul. Chylońska powrót do Gdyni.
Start i meta zawodów zostaną zlokalizowane na al. Jana Pawła II. W związku z powyższym:
31 maja nastąpi wyłączenie al. Jana Pawła II na wysokości Akwarium Gdyńskiego;
1 czerwca nastąpi wyłączenie al. Jana Pawła II na wysokości zjazdu do mariny żeglarskiej.
Ww. odcinki dróg zostaną udostępnione dla ruchu pojazdów 3 czerwca w godzinach wieczornych.
Dojazd w rejon al. Solidarności i ul. Rotterdamskiej możliwy będzie od strony Estakady Kwiatkowskiego ul. Gołębią (przez teren Gdynia Container Terminal S.A.) i ul. Przelotową.
Estakada Kwiatkowskiego na kierunku do Obwodnicy Trójmiasta pomiędzy ul. Janka Wiśniewskiego i ul. Morską zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Zjazdy na ulice Hutniczą i Morską z kierunku Obłuża zostaną zamknięte (objazd wytyczony będzie przez ul. Pucką). Wjazd na Estakadę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.
Dojazd z ul. Hutniczej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta będzie możliwy objazdem przez ul. Morską lub Estakadą Kwiatkowskiego z nawrotem przy ul. Unruga. Dojazd do rejonu ul. Działdowskiej możliwy będzie ciągiem ul. Orlicz Dreszera i ul. Leszczynki. Ulice Jaskółcza i Kartuska będą prowadzić ruch jednokierunkowo do ul. Morskiej.
Dojazd do Pustek Cisowskich od strony ul. Morskiej umożliwiony zostanie przez teren centrum handlowego Tesco. Dojazd do Demptowa możliwy będzie przez ul. Swarzewską (z nadzorowanym przekroczeniem trasy zawodów na skrzyżowaniu z ul. Morską).
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej organizowanej przez ZKM w Gdyni opublikowane są na stronie zkmgdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 30.05.2019 11:07
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.05.2019 11:12
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona