1368 (1068) 2019-05-31 - 2019-06-06

Poznaj gdyńskie innowacje społeczne

Trzy ostatnie lata to czas udziału Gdyni w projekcie „Innowacje na ludzką miarę – wsparcie rozwoju mikroinnowacji w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych”. Nasze miasto działało w partnerstwie z warszawską Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, Miastem Stołecznym Warszawa oraz ECORYS Polska sp. z o.o.
Celem przedsięwzięcia było znalezienie konkretnych rozwiązań problemów, z jakimi na co dzień borykają się osoby zależne – z niepełnosprawnościami czy seniorzy. Pomysły trafiały do inkubatorów w Gdyni i Warszawie. W efekcie trzech naborów przetestowano 33 projekty. W Gdyni, po pomyślnych wynikach testowania, do upowszechnienia trafiło aż dziewięć pomysłów.
I to z nimi – a przede wszystkim, autorami niektórych z innowacji będzie można zapoznać się podczas pierwszych w Gdyni Targów Innowacji Społecznych pod hasłem „Pomysły na lepsze życie”, które odbędą się 4 czerwca w godz. 10.00-13.00 w UrbanLAB – Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98, bud. IV).
W programie m.in.: prezentacje najlepszych przetestowanych pomysłów na poprawę jakości życia osób zależnych, innowacyjne stoliki tematyczne, spotkania konsultacje z innowatorami i innowatorkami społecznymi, giełda pomysłów wdrożeniowych, mini wystawa wybranych prototypów innowacji społecznych i filmowa prezentacja nowatorskich rozwiązań odpowiadających na realnie zdiagnozowane problemy społeczne.
Targom towarzyszy wydanie najnowszej gdyńskiej publikacji „Innowacje społeczne. 12 pomysłów na lepsze życie”. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł otrzymać egzemplarz w wersji drukowanej lub elektronicznej.
Zgłoszenia na konferencję pod adresem mailowym: innowacjespoleczne@lis.gdynia.pl.
Targi organizuje Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni.