Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1368 (1068) 2019-05-31 - 2019-06-06

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza
31 maja, 1 i 6 czerwca o godz. 19.00 na „Bankiet” Witolda Gombrowicza w reż. Tadeusza Bradeckiego.
Jak to u Gombrowicza - zabawa stereotypami i formą na podstawie opowiadań „Bankiet”, „Biesiada u hrabiny Kotłubaj”, „Pampelan w tubie” oraz „Filibert dzieckiem podszyty”. Inteligentnie i z humorem. Podczas bankietu, przyjęcia, biesiady wśród arystokratów i dworzan dochodzi do bezwzględnej demaskacji i odwrócenia starego porządku.
2 czerwca o godz. 20.00 na „Idąc rakiem” Güntera Grassa w reż. Krzysztofa Babickiego. Spektakl grany pod pokładem „Daru Pomorza”.
„Idąc rakiem” to fascynujący dialog współczesności z przeszłością, w którym pierwsza domaga się rozliczeń i wyjaśnień, druga natomiast czuwa przyczajona, by ostatecznie ujawnić swe okaleczone i zdeformowane oblicze. Skutki ich spotkania mogą okazać się dramatyczne, bowiem wobec odradzającego się zła, wszyscy jesteśmy tak samo bezradni.
4 czerwca o godz. 20.00 na „Kursk” Pawła Huellego w reż. Krzysztofa Babickiego. Spektakl grany pod pokładem „Daru Pomorza”.
Najnowocześniejszy okręt podwodny z napędem atomowym, na którym doszło do wybuchu, zbyt długo pozostawał pod wodą. Wrak wyciągnięto z wody po upływie roku. Na pokładzie było 118 członków załogi. Nikt nie przeżył. „Kursk” to opowieść o ich ostatnich dramatycznych chwilach, o osobistych tragediach ich rodzin, przed którymi ukrywano fakty, a także o decyzjach władz i nieodwracalnych konsekwencjach tych decyzji.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona