1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Lato zaczyna się w Gdyni

Odliczanie rozpoczęte. 22 czerwca Gdynia muzycznie powita lato podczas festiwalu Cudawianki. O energetyczną atmosferę zadbają Dub FX, Gutek i Marika oraz młode zespoły wyłonione w drodze konkursu. Nie zabraknie też innych atrakcji. Park Cudów, cudaKino, punkt relaksu i odpoczynku czy strefa foodtrucków to tylko niektóre z nich.
To będzie dzień wypełniony różnego rodzaju atrakcjami. Na Cudawiankach każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza rozpocznie się w sobotę, 22 czerwca, w samo południe. Wtedy pl. Grunwaldzki i okolice zamienią się w strefę dobrej zabawy, nauki i niekonwencjonalnego relaksu:
Park Cudów (bulwar Nadmorski, plac Grunwaldzki) – w godz. 12.00-18.00,
CudaKino (plac Grunwaldzki) – w godz. 17.00-21.00,
CudaPodróże (InfoBox) – w godz. 11.30-18.00,
Gdyński Szlak Nowej Kultury (Halo Kultura, Biblioteka Śródmieście) – w godz. 13.00-17.00,
FoodCuda (parking przy ul. Zawiszy Czarnego) – w godz. 12.00-01.00 i 23 czerwca w godz. 12.00-21.30.
Wieczorem na cudawiankowej scenie na plaży w Śródmieściu rozpoczną się koncerty. Gwiazdą tegorocznej edycji jest DUB FX.
Niezwykły wokalista znany z miksowania, loopowania, zabawy dźwiękiem i czerpania inspiracji z ulicznego zgiełku powita tegoroczne lato w Gdyni, dołączając tym samym do polskich artystów: Mariki i Gutka.
Dub FX niczym supernowa podbił świat muzyki, a wszystko zaczęło się od podróży po Europie i grania na ulicy. Dub (a właściwie Benjamin Stanford) pewnego dnia spakował walizki i z rodzinnego Melbourne wybył na stary kontynent, by pomieszkując w rozpadającym się vanie koncertować w najdziwniejszych zakątkach Europy. Dub FX nieustannie tworzy, jego kolejne nagrania pojawiają się w internecie i niczym wiral mknąc przez sieć.
Muzyka Dub FX to połączenie wielu gatunków i wymieszanie ich z fantastycznym wokalem i odgłosami wielkomiejskiej dżungli.
Więcej informacji na www.facebook.com/CudaWiankiGdynia i www.cudawianki.eu.
Kontakt: info@cudawianki.eu
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia. Wstęp wolny.

ikona