1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Nowa funkcja w parkomatach

W parkomatach gdyńskiej Strefy Płatnego Parkowania dostępna jest kolejna nowa funkcja: możliwość przedłużenia czasu ważności biletu przed jego zakończeniem, w dowolnym parkomacie w całej strefie. Naliczanie opłaconego czasu dla drugiego biletu rozpoczyna się dopiero wraz z końcem okresu ważności poprzedniego biletu.
Dopłata pozwalająca na przedłużenie czasu opłaconego postoju odbywa się na podstawie wprowadzonego w parkomacie numeru rejestracyjnego pojazdu. Wpisanie tego numeru przy uiszczeniu pierwszej opłaty za postój pozwala w każdej chwili, kiedy wiemy, że opłacony czas postoju zostanie przekroczony, na dopłatę w dowolnym parkomacie w SPP do już posiadanego biletu. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego lub zeskanowaniu go z kodu QR nadrukowanego na wcześniejszym bilecie system automatycznie doliczy do opłaconego wcześniej biletu żądany czas.
Warto przypomnieć, że korzystając z postojów opłaconych przy użyciu numeru rejestracyjnego czyli tzw. e-biletów, nie trzeba ich drukować i umieszczać w samochodzie.

ikona