1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Policjanci z Gdyni mistrzami Polski

Bracia st. sierż. Krzysztof Sowiński i sierż. Kamil Sowiński, pełniący na co dzień służbę w Gdyni, zdobyli pierwsze miejsce podczas VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Policjanci wystąpili w krajowym finale jako reprezentanci województwa pomorskiego.
Swoje wysokie kwalifikacje gdyńscy funkcjonariusze potwierdzili już podczas wygranych wojewódzkich eliminacji, odbywających się w drugiej połowie maja w Gdańsku. Dzięki najlepszej punktacji w teście wiedzy i symulacji praktycznej, pokonali wówczas 14 drużyn złożonych z przedstawicieli powiatowych i miejskich komend. W finale zawodów, rozgrywanym w Szkole Policyjnej w Słupsku, gdynianie reprezentowali zatem nie tylko swoje lokalne miejsca pracy: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdyni i Komisariat Policji na Karwinach, ale przede wszystkim kolegów po fachu z całego Pomorza.
O miano najlepszych ratowników w policyjnych mundurach rywalizowały ze sobą drużyny wszystkich garnizonów w kraju.
Choć Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych kierowane są do policjantów realizujących na co dzień zadania w służbach prewencyjnych i kryminalnych, służą także upowszechnianiu idei oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Gratulujemy.

ikona