Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Szukamy wykonawcy II etapu Parku Centralnego

Latem tego roku zostanie zakończony pierwszy etap budowy parku. Powstanie nowa, zielona przestrzeń miejska pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera. Tymczasem został ogłoszony przetarg na drugi etap, który obejmie teren pomiędzy ulicą Legionów a drewnianym pawilonem, który obecnie stoi przy skateparku. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.
Głównym założeniem, które przyświeca idei powstania Parku Centralnego, jest stworzenie wielofunkcyjnej i ogólnodostępnej zielonej przestrzeni publicznej. W parku zaprojektowano różne strefy, w których będzie można odetchnąć, uprawiać sporty, spacerować, spędzać czas z dziećmi i, co najważniejsze, wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Pierwsza strefa to obszar pomiędzy ul. Legionów i Tetmajera, druga obejmie teren między ul. Legionów a pawilonem przy istniejącym skateparku, a trzecia – między pawilonem a ul. Świętojańską.
Przypomnijmy, że w Parku Centralnym znajdzie się staw z fontanną, ścieżki dla biegaczy i rolkarzy, punkty gastronomiczne, zaś zimą czynna będzie ślizgawka.
Istniejący w tym miejscu plac zabaw będzie rozbudowany. Południowo-zachodnią część strefy B, sąsiadującej ze skateparkiem, zaadaptowano na miejsce rekreacji i odpoczynku.
Strefa aktywności fizycznej została przeniesiona do południowej części strefy B, zaraz u stóp skarpy.
Dodatkowo cała strefa będzie oddzielona od al. Marsz. Piłsudskiego niską zielenią.
Do strefy B będą prowadziły dwa wejścia: od strony al. Marsz. Piłsudskiego i ul. Legionów, drugie od strony ulicy Legionów i budynku III LO, gdzie dodatkowo stanie pylon informacyjny.
Cały Park Centralny, czyli wszystkie cztery strefy funkcjonalne, zostanie ukończony w 2021 roku.

ikona