1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Wielkie maglowanie na pl. Grunwaldzkim

Występy teatralne i muzyczne, warsztaty, konkursy z nagrodami oraz kiermasz rękodzieła czekają uczestników XI Magla Twórczego 8 czerwca na pl. Grunwaldzkim. Podczas tego plenerowego festynu będzie można zapoznać się z kreatywną działalnością osób z niepełnosprawnościami oraz lokalnych organizacji pozarządowych.
Festyn odbędzie się w godz. 14.00-18.00. W programie są: koncerty i pokazy tańca, występy teatralne, miniturnieje z nagrodami dla dzieci, gry parkowe, czy wspólne rozbijanie piniaty – po brzegi wypełnionej cukierkami – którą specjalnie na tę okazję przygotowują uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Centrum Pomocowym Caritas. Będzie można także zobaczyć przekrój twórczości artystycznej uczestników szeregu instytucji zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Magiel Twórczy to także kiermasz twórczości organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych i niespotykanych przedmiotów będzie można zapoznać się z ofertą placówek skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.
Organizujemy Magiel Twórczy z myślą o integracji osób z niepełnosprawnościami z innymi mieszkańcami. Dla gości jest to okazja do poznania działalności gdyńskich szkół specjalnych i instytucji, a dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej i ośrodków wsparcia to możliwość zaprezentowania swojej aktywności i twórczości artystycznej. – mówi Piotr Harhaj, kierownik zespołu ds. osób niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni, organizator wydarzenia.
Przez cały czas trwania wydarzenia będzie można wziąć udział w atrakcjach organizowanych w ramach kampanii społecznych „d)Presja – akademia choroby prawdziwej” oraz „Odmień Swoją Głowę – schizofrenia – nie oceniaj!”. Z kolei każdy, kto weźmie udział w specjalnych konkurencjach przygotowanych przez MOPS i uczestników warsztatów terapii zajęciowej, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagrody głównej. Szczegóły w punkcie informacyjnym.
Udział jest bezpłatny.

ikona