1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.;
– na wystawę czasową 11. Baltic Mini Textile Gdynia, na której prezentowane są najlepsze i najpiękniejsze miniatury tkackie. W ramach tegorocznej wystawy można oglądać prace Henryki Zaremby, laureatki Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni 10. Baltic Mini Textile Gdynia. Wystawę można oglądać do 9 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie;
– na wystawę czasową „Love Boat. Rozkosze rejsów „Stefanem Batorym” na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego”.
Tysiące portretów podróżnych i załogi, zdjęcia z balów przebierańców, toastów i uścisków, życie pod pokładem i w kajutach… Przez 10 lat Hipolit Śmierzchalski (1925–2012) pływał na pokładzie ostatniego z polskich transatlantyków TSS „Stefan Batory”, pełniąc rolę pokładowego fotografa.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”. Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na zbiorową wystawę malarstwa Nastroje Wiosenne. Swoje prace zaprezentują: Maria Aftanas-Jujka, Wanda Frąckowska, Anna Greszczyńska-Nowińska, Krystyna Gronowska-Wantuch, Maria Jędrzejczyk, Danuta Krakowiak, Benedykt Kroplewski, Ewa Łukiewska, Włodzimierz Pitala, Barbara Polkowska-Ugwu, Helena Sadłek, Andrzej Socha, Daria Sołtan-Krzyżyńska i Karolina Sprung-Zalewska.
Wystawę można oglądać do 24 czerwca w lokalu artystycznym „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę Lidii Szczypek „Bałtyk, Orłowo, powrót”.
Wystawę można oglądać do 16 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 oraz w soboty i niedziele 11.00-16.00.
***
Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Środowiskowego Domu Samopomocy pt: „Wielobarwny ŚDS”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 20 czerwca.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają do obejrzenia wystawy obrazów Ewy Narloch-Kerszki „Anioł w nadmorskim klimacie”. Wystawa dostępna jest od 01.-29.czerwca 2019 r. w godzinach pracy KFK. al. Marszałka Piłsudskiego 18 Gdynia
***
Koło Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wernisaż 14 czerwca o godz. 17.00 wystawę malarstwa Anny Dąbrowskiej pt. „Gdzie są motyle”, aby wspólnie pochylić się nad problemem ginącej przyrody.
Wystawę będzie można oglądać w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni do 28 czerwca (w godzinach otwarcia biura).
Wstęp wolny.

ikona