Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1370 (1070) 2019-06-14 - 2019-06-20

Pomorski Piknik Energetyczny

15 i 16 czerwca na skwerze Arki Gdynia odbędzie się Pomorski Piknik Energetyczny, gdzie specjaliści z branży energetycznej dzielić się będą z mieszkańcami swoją wiedzą z zakresu ograniczania emisji pyłów do atmosfery.
Eksperci odpowiedzą na pytania, skąd pozyskujemy energię, jak wykorzystać jej odnawialne źródła oraz jak prawidłowo palić w domowych kotłach z korzyścią dla środowiska i rodzinnych finansów. Grono wystawców zaprezentuje najnowsze, efektywne urządzenia grzewcze i energetyczne, instalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, niskoemisyjne pojazdy komunikacji miejskiej oraz alternatywne dla samochodów pojazdy dwuśladowe, które zyskały przychylność mieszkańców Gdyni, takie jak rowery czy hulajnogi elektryczne.
Podczas gdy dorośli zyskiwać będą wiedzę o najnowszych trendach w energetyce, dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele atrakcji, takich jak konkursy edukacyjne z nagrodami, gry i zabawy oraz niespodziankę, która kryje się pod nazwą „Escape Trolley”.
Nie zabraknie także mobilnej gastronomii. Strefa foodtrucków sąsiadująca bezpośrednio ze strefą relaksu będzie doskonałym miejscem do „zasilenia własnych baterii”, wysłuchania prelekcji czy zwyczajnego leniuchowania.
Przedstawiciele magistratu wraz ze współorganizatorem wydarzenia, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, odpowiedzą na pytania dotyczące programu „Czyste powietrze” czy też możliwości otrzymania dofinansowania do likwidacji pieców węglowych i montażu odnawialnych źródeł energii.
Pozostali współorganizatorzy PGE EC oraz OPEC przedstawią zalety ciepła sieciowego, możliwości podłączenia oraz rodzaje wsparcia dla nowych klientów.

ikona