1370 (1070) 2019-06-14 - 2019-06-20

Spotkajmy się w Gdyńskim Centrum Filmowym

Przegląd filmowy Wiosna Filmów trwa w Gdyńskim Centrum Filmowym. W programie przedpremierowe pokazy filmów nagradzanych i oklaskiwanych na światowych festiwalach. W Kinie Studyjnym GCF od piątku można też zobaczyć między innymi „Krew Boga”, nowy polski film w reżyserii Bartosza Konopki.
Od 14 do 20 czerwca, codziennie przed południem oraz o godzinie 20.20, można zobaczyć inny prezentowany przedpremierowo film w ramach przeglądu Wiosna Filmów 2019. W programie: „Synonimy” – tegoroczny laureat Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, „Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy” – film nagrodzony w ubiegłym roku Kryształowym Globem na festiwalu w Karlowych Warach, „Yuli” – zdobywca pięciu nominacji do nagród Goya 2019, „Pamiątki Claire Darling” – adaptacja tragikomicznej powieści Lyndy Rutledge, z Catherine Deneuve w roli głównej, „Trafikant” – adaptacja międzynarodowego bestsellera „Tajemnica Henriego Picka” – pełna zwrotów akcji komedia kryminalna oraz „Petra” – intrygująca historia kobiety na tropie rodzinnej tajemnicy.
17 czerwca o godz. 11.00 w sali Warszawa odbędzie się uroczysta gala zakończenia festiwalu i wręczenie nagród laureatom V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2019” oraz „Konkursu na scenariusz krótkiego filmu dokumentalnego z wątkiem gdyńskim”.
Spotkanie autorskie z Łukaszem Maciejewskim i Jowitą Budnik odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.00, w Galerii GCF. Rozmowa dotyczyć będzie dwóch książek: „Aktorki. Odkrycia” i „Aktorki. Portrety”. To zapisy kolejnych spotkań krytyka z wybitnymi i lubianymi polskimi aktorkami. Wstęp wolny.
Krzysztof Pieczyński jest odtwórcą głównej roli w filmie „Krew Boga”, który od piątku można oglądać w Kinie Studyjnym GCF. To historia osadzona we wczesnym średniowieczu, opowiadająca o losach rycerza, który dociera na ostatnią pogańską wyspę. W repertuarze są też m.in. filmy: „Gloria Bell”, „Słodki koniec dnia”, „Tajemnice Joan”, „Rocketman”, a dla dzieci – „Paskudy”, „Agent Kot” i „Dzień czekolady”.
Szczegóły na www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18/15/12 zł (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej we wtorki (przy zakupie biletu w kasie).

ikona