1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

Chodźcie na plac Kaszubski

Gdynia Rodzinna zaprasza na letnie spotkania na placu Kaszubskim. Cykl spotkań jest dedykowany dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Na plac Kaszubski organizatorzy zapraszają gdynian, ale także turystów z całego świata.
Zachęcam Państwa do rodzinnego spędzania wakacyjnych, czwartkowych i niedzielnych popołudni, tuż przy magicznej fontannie na placu Kaszubskim. W programie spotkań animacje, gry podwórkowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, ale także ważne tematy. Z pewnością będzie wesoło i kolorowo. – opowiada o nowym projekcie Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny.
Po całodniowym plażowaniu będzie to miłe zakończeniem wakacyjnego dnia. Organizatorzy i animatorzy czekać będą na rodziny przy fontannie na placu Kaszubskim w każdy czwartek i niedzielę od 27 czerwca do 18 sierpnia w godz. 17.00 do 20.00.
Pierwszy weekend 27 i 30 czerwca odbędzie się pod hasłem „Spotkanie Pod dębem”. W programie:
– goście stworzą drzewko szczęścia. Kiedyś na placu kaszubskim stał dąb. Nawiązując do jego historii, uczestnicy zawieszą na nim własnoręcznie wykonane liście-marzenia;
– spotkanie z Ogrodnikiem miejskim: uczestnicy będą szukać czterolistnej koniczynki oraz bawić się ekologią pod czujnym okiem Ogrodnika miejskiego;
– animacje z werwą i uśmiechem poprowadzą młodzi aktorzy z Bałtyckiego Teatru Różnorodności;
– eksperymenty i doświadczenia z Centrum Experyment – ciekawe pokazy przygotowane specjalnie na wydarzenie;
– Poznaj świat strażaków – Komenda Miejska PSP w Gdyni zaprezentuje Samochód Ciężki Ratownictwa Chemicznego używany do usuwania skutków wypadków i katastrof chemicznych i ekologicznych;
– Rodzinny Dzień Ojca – 27 czerwca – Old School BarberShop w te dni zagości na placu Kaszubskim z jednym ze swoich stanowisk.
Szczegółowy harmonogram cotygodniowych spotkań na stronie www.gdyniarodzinna.pl, gdynia.pl oraz na profilu Facebook.pl/GdyniaRodzinna.
Fotorelacje z wydarzenia znajdą się na stronie www.gdynia.pl.