1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

Gdyńscy uczniowie i przedszkolaki są eko

Szkoła Podstawowa nr 40 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 otrzymały Róże Ekologii za wybitne osiągnięcia w obszarze ochrony środowiska. Z kolei Przedszkole nr 11 „Pod Kasztanami” z Gdyni zostało uhonorowane tytułem Złotego Lidera Lokalnej Ekologii. Jest on przyznawany za wieloletnią aktywność proekologiczną. Nagrody i wyróżnienia za aktywność w ramach ochrony środowiska dostało także kilka innych gdyńskich szkół i przedszkoli.
A wszystko podczas gali podsumowującej edukacyjne projekty prowadzone przez Komunalny Związek Gmin „Doliny Redy i Chylonki”. Podsumowano działania ekologiczne zrealizowane w mijającym roku szkolnym nie tylko w Gdyni, ale także w pozostałych siedmiu gminach zrzeszonych w Związku. Dzięki temu kolejne roczniki młodych gdynian i Pomorzan wiedzą więcej o ochronie przyrody i dbaniu o planetę.
Przypomnijmy, że to nie pierwsza Róża Ekologii, która trafia do placówek z Gdyni: w ubiegłym roku uhonorowano tym tytułem Szkołę Podstawową nr 26, w 2017 roku otrzymało ją Przedszkole nr 13, rok wcześniej Przedszkole nr 11 „Pod Kasztanami”, a w 2015 roku Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2.
Podczas gali podsumowano również 10. edycję projektu edukacyjnego pn. Lider Lokalnej Ekologii. Honorowy tytuł Lidera Lokalnej Ekologii w roku szkolnym 2018/2019 otrzymało 12 placówek oświatowych. Wśród nich znalazło się w sumie pięć przedszkoli i szkół z naszego miasta: Przedszkole nr 11 „Pod Kasztanami”, Przedszkole nr 32 „Cisowiaczki”, Przedszkole nr 46 „Jaś i Małgosia”, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 40.
Uroczysta gala komunalnego Związku Gmin „Doliny Redy i Chylonki” odbyła się 12 czerwca, w Teatrze Miejskim w Gdyni.