1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy

21 czerwca po raz trzynasty Gdynia rozświetli się setkami lampek rowerowych. Tradycyjnie w pierwszy weekend wakacji odbędzie się Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy.
To propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.
Trasa powiedzie do Orłowa: ulicami, ścieżkami rowerowymi, gdzie w wielu miejscach jedynym źródłem światła będą światełka rowerów. Zbiórka 21 czerwca od godz. 20.45 na skwerze Kościuszki. Wyjazd planowany jest o godz. 21.00. Będzie to również miejsce zakończenia.
Trasa przejazdu będzie podawana etapami. Jej trudność zostanie dostosowana tak, aby mogły w niej uczestniczyć całe rodziny. To świetny pomysł na wspólne spędzenie pierwszego weekendu wakacji szkolnych,
Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu, jak i z tyłu.
Przejazd organizują Stowarzyszenie In Gremio i Pierwsza Społeczna Szkola Podstawowa przy wsparciu miasta.